p1080776 p1080779 p1150969 dsc_0338 dsc_0324 dsc_0330_0

To je zase ráno..

Tak jsem byl včera na Sokolském plese a cestou domů jsem se ještě zastavil v Písku v Tipáči a teď mám v hlavě spousty permoníků a dech, že bych zabil orla v letu. Zřejmě tento stav pohnutí mé mysli a zvědavost, jestli ve mně vydrží ty dva chlebíčky, co zbyly po včerejší návštěvě, zapříčinili, že jsem se rozhodl napsat pár vět o současných úspěších hokeje v Radomyšli. Bohužel všeliké informace budou drahně pouze z doslechu, neboť pod pohrůžkou hrubého násilí a odstavení od stolu a lože jsem musel slíbit, že pokud budu dělat funkcionáře, tak k ledu si můžu pouze přičichnout a to z uctivé vzdálenosti a pouze v plynové masce vzor PK 335 s aktivním uhlíkovým filtrem. Vzhledem k tomu, že hráči bývalého  „A“ týmu převlékli kabáty a v současné době válí v krajské lize v barvách IHC Písek, tak současný „A“ tým je tvořen kostrou hráčů HC Drahonice (posílen o stehenní kost Honzy Marouška) a rve se jak mamut v smrtelné křeči v okresním přeboru Strakonicka. A docela mu to prý jde. Soupeři odjíždějí ze zimního stadionu dost často s brekem, mají nafouklý obličej a divně mluví. I to se bohužel stane. Jinak výsledkově tak nějak víc výher než proher, skóre spíš aktivní než pasivní a v tabulce si myslím, že budou někde nahoře a to i proto, že v této soutěži moc týmů není. Taky jsme chtěli hrát svá domácí utkání na zimním stadionu v Písku, kde má Sokol Radomyšl svojí protiatomovou základnu, ale našemu náčelníkovi bylo na stranickém aktivu v družném a přátelském hovoru vysvětleno ba vyhláskováno, že se jedná o přebor strakonicka což logicky značí že se hraje ve Stra-ko-ni-cích. V zeměpisu jsem nikdy moc nevynikal, ale nějak mi nedochází, proč se tedy hraje v Su-ši-ci a Kla-to-vech. Asi pánové z okresu na severu mají ty zeměpisné znalosti lepší. Co se týká „B“ týmu, tak ten se opřel již od začátku do soupeřů jak pratur do kopky sena, jen asi v jednom případě mu ujeli nohy. Tým byl viditelně posílen zvučnými jmény, kdy se snažíme trhnout rekord v množství padesátníků v týmu a angažovali jsme do obrany Jindřicha Setikovkého, který občas přijde vypomoci, když nemusí zrovna spát. Jako správný ostřílený matador, zocelený tuhými bitvami, vzal při svém prvním doteku s pukem v okresní soutěži odpovědnost na sebe, krásným obloučkem na modré čáře uvedl v úžas 2 přítomné diváky, ale bohužel si při této bohulibé akci nechal vzít puk a dostali jsme gól. Protože se chtěl stát pevnou součástí týmu, projevil zákonitou sebereflexi a při příchodu na střídačku utrousil:“Sorry“. Jinak hlavním pilířem našeho úspěchu je dvojice GoGo-Feďa, která sbírá body jak na běžícím páse a nebude to již dlouho trvat a Feďa předběhne Jaromíra Jágra v počtu gólů, bodů a vítězných gólů za svojí kariéru. No a tým „C“, ten se pere v Sušici jak prádlo na valše. Zatím se daří, ještě jsme neprohráli (pomíjím podle mého neoprávněnou kontumaci prvního zápasu, která se řeší asi ještě dlouho bude). Zrovna včera jsme v souboji o první místo porazili HC Smolivec 15:3. Já jsme tuto situaci pečlivě zanalyzoval a dospěl jsem k názoru, že tyto výsledky, hraničící až s nadpozemskou aurou jsou způsobeny tím, že ….. nehraju já. Asi budu muset pověsit ty brusle na hřebík (zatím je mám v tašce) nebo si je nabrousit. Až se dostanu z kocoviny, tak se zodpovědně rozhodnu. Jinak včera na plese došlo taky k vyhlášení nejlepšího hokejisty Sokola Radomyšl v roce 2013. Krásné třetí místo obsadil Jan Řehoř a dostal tričko. O prsa korejské ženy ho porazil Jan Bohouš Sýbek a dostal mikinu (aby mu na ledě nebyla zima) a nejlepším hokejistou v Radomyšli se stal …. David Mazanec. Ten dostal symbolicky sekyrku. Celý večer ji opatroval jako oko v hlavě, aby si ji někdo neodnesl v zádech. No jeho děkovný projev, ten neměl chybu, bohužel ho zde nemohu ani částečně publikovat, neboť by mě zavřeli za ohrožování mravní výchovy mládeže. Uff. tak to bychom měli.

24.11.2013