p1080776 p1080808 p1110543 p1110557 p1150968 dsc_2665

M&M

To se nám to teda rozpadalo. Myslím góly našeho B týmu do sítě Dura Blatná. Tak pěkně od začátku. Odpoledne před posvátným duelem mi volal kapitán, co dělám večer. Říkám si „To už musí být hodně zoufalí, když volají i mně, který v letošní sezóně zná led jenom ze sklenice se sodou a whiskey“. Nicméně odpověď byla, že na ledě je jich dost, ale fotograf chybí. To jsem tedy dopadl. Z ledové arény od ledních medvědů přijel na výpomoc Milan Mazanec, dva trenéři ( Jindra Setikovský a Pavel Hejl) byli nápomocni radou i akcí, ale hlavní prim toho večera hrál M&M tedy Martin Müller řečený papírník nebo tak nějak. V brance Kafík udivoval svými technickým finesami již na rozbruslení, jak je jeho zvykem posledních 20 vteřin před začátkem zápasu a mohlo se začít. Sice jsme tak nějak vedli, ale pak se asi vyrovnalo nebo co a někdy tak přibližně jednu vteřinu před koncem první třetiny jsme po vzorné spolupráci dvou skutečných es vsítili rozdílový gól, který rozhodl. Od té doby totiž jsme se rozhodli bránit hubený náskok stůj co stůj i za cenu nedovolených zákroků, čehož si po hříchu všímal i delegovaný rozhodčí a posílal nás na trestnou lavici jak Lenin Bolševiky z Aurory. Tato nadpozemská nespravedlnost nás ale stmelila natolik, že jsme při každém vyloučení dokázali vstřelit branku a to dokonce i v oslabení 3:5. Prim v této činnosti hrál právě výše zmíněný M&M, který si nakonec připsal v celém zápase asi tak přibližně 6 gólů. (Ne)populární 10 gól, značící povinnost sníst minimálně 1 Kg uzeného v šatně, vsítil po brilantní přihrávce Jindry Setikovského Pavel Hejl a dokázali tímto, že spojenectví IHC Písek a HC Strakonice prostřednictvím Sokola Radomyšl funguje na úrovni. Celkový stav 11:2 v náš prospěch mi přivodil stav blaženosti, kterému se snad vyrovná pouze konzumace upečeného kuřete asistentem generálního manažera.

24.01.2014