p1110546 b-david-havelec strelec-tomas-burkon-jakub-bican dsc_3018 dsc_2579 dsc_2611

Reportáž psaná na háku

Tak máme za sebou první přípravný zápas. Asi tak plus mínus dva roky se těším na to, jak budu moci psát reportáže, jak budu mít perfektní podklady, kdy mi trenér s vedoucím mužstva budou referovat o tom, jaké byly sestavy, jak se hrálo, já si nebudu stačit psát poznámky o taktických pokynech dietologa, ale dopadl jsem tak, jak jsem poslední sezónu skončil. Po desítkách telefonátů s odpovědnými osobami, hodinách rozhovorů s očitými svědky jsem se dozvěděl, že se Říha porval. Nicméně jsem i tak dostal příkaz napsat obsáhlou reportáž o tom, jak jsme vzduchotechnikům ucpali ventilátor. Tak předně. Jednalo se o první přátelský zápas po týdenní letní přípravě a pár tréninkách na ledu, takže dvouciferné vítězství očekával pouze sbor dobrovolných hasičů. V úžas přivádělo znalce hokeje a fajnšmekry fanoušky Sokola Radomyšl zjištění, že snad jediným čistokrevným obráncem na zápase byl Pěnda a kdyby si doma nezapomněl kalhoty, tak musel do obrany nastoupit i vedoucí mužstva, který je obávaný svojí dělovkou od vlastní modré čáry. Výsledkem bylo nemalé množství původně útočníků, kteří se museli postavit s holí v ruce nájezdům soupeřovi otočné družiny. Zkušení matadoři v týmu byli doplněni dětským pěveckým sborem a mohlo se jít na věc. Dle nepotvrzených informací (bohužel jsem se nemohl zúčastnit oné trachtace z důvodů naprosté vyčerpanosti z účasti na výstavě ve městě, kde by chtěl žít každý) se zápas vyvíjel v náš neprospěch celé dvě třetiny, kdy stav na ukazateli skóre svítil stav 1:0 pro domácí. Údajně měl gól domácích vsítit jakýsi hráč, který je prý v Písku členem kádru juniorky stejně jako gólman sokol a tudíž zneužil tajnou informaci o brankáři, kdy věděl, že jakýkoliv pokus o vtip, zapříčiní jeho nekontrolovatelný záchvat smíchu. Při dorážce střely svého spoluhráče pak stačilo říci o tom, jak Pepíček unesl 5 melounů, a bylo hotovo. Nicméně Sokoly tak něco neporazí. Vzedmuli se k heroickému výkonu, kdy během třetí třetiny naprosto ovládli místní led, sypali tam gól za gólem, soupeře přiváděli k šílenství a zápas naprosto otočili. Škoda jen, že se soupeři podařilo asi v 58 minutě vyrovnat na 2:2. Hrdinou zápasu se pak stal Strop, který sehrál zápas jak v dobách své největší slávy a povedeným nájezdem zajistil týmu z Vesnice roku hladké vítězství po nájezdech. Když jsem se ptal, koho bych měl ve své reportáži vyzdvihnout, tak prý excelentní výkony obou gólmanů. Stropa za hokejovost a v neposlední řadě taky Říhu za to, že nedostal moc po tlamě.

HC Milevsko 2010 – TJ Sokol Radomyšl 2:3 po náj. (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1).

Branky: 10. Pouch (A. Nevolný), 58. Kubička (Pouch, Havran) – 45. Rod (Šimoník), 50. Stropnický (Řehoř) + rozhodující nájezd Stropnický. Přihlíželo 120 diváků. Rozhodčí: Čáp – J. Flégl, Schlixbier.

30.08.2015