Sokol Radomyšl Sokol Radomyšl

HC Sokol Radomyšl

 

p1080782 p1110535_0 p1110567 p1150971 b-martin-marik-vyrovnal dsc_2594

Spravedlnost začala vidět – i když na poslední chvíli

Tak jsem se zase vypravil jednou na hokej pocuchat si nervovou soustavu. Po posledních událostech, kdy jsme vyhráli ve Vimperku přátelský zápas dvojciferným rozdílem a po prvním mistráku ve Veselí, kde jsme po velkém boji prohráli už ani nevím kolik, jsem se těšil na první domácí zápas a hned se Strakonicemi. Nálada v klubu byla výborná a poslední výkony strakonických hokejistů dávaly tušit, že bychom je měli slupnout za pět minut jak Japonec instantní polévku a úvod zápasu tomu tak nasvědčoval. Prvních deset minut se hrálo jen na jednu bránu a skoro to vypadalo, že v dresu hostí přijel na zápas dětský pěvecký sbor. Už  při prvním střídání zasypali naši dělníci moře hostujícího brankáře tolika střelami, že jsem je nestihl ani spočítat. Ve třetí minutě se objevil před hostujícím brankářem Venca Novák, ale vyděšen z nastálé situace špatně zpracoval puk. Říha trefil tyčku stejně jako Gábič. V samostatném úniku se zjevil Píďa po nádherném vysunutí od Říhy. Jediné obavy jsme měli při přesilovce hostí, kdy chvílemi se motali hráči soupeře před naším brankářem a snažili se ho vyděsit. Jak se později ukázalo, byla to dobrá taktika. Naše píle byla po zásluze oceněna v 13. minutě, kdy nahození Libora Jirků si našlo cestu mezi clonícími hráči až za záda Myslivce. Chvíli poté tečovaná rána neomylně směřoval do branky Strakonic, gólman však na poslední chvíli lapačkou změnil směr mimo. V našem největším náporu hosté vyrovnali a určili tak směr celého utkání. Nahození na našeho brankaře, pak několikavteřinová trma vrma, plácání do ledu, vzduchu i puku a nakonec záhadně puk v naší síti. Po celý zbytek třetiny zase hra na jednu branku (tu hostí), velké šance, ale střelecká potence Sokolíků se podobala potenci osla homosexuála, zatímco potence strakonických byla jak byla jak u Feodora Vassiljeva, chudého rolníka z ruské Šuji, a jeho ženy Valentiny, kteří spolu zplodili celkem 69 dětí. Druhou třetinu jsem sledoval na tribuně, abych nasál atmosféru a podařilo se mi nasát leccos, včetně dvou gólů našeho týmu v první a páté minutě druhé třetiny, které dali Ondřej Gába střelou z kruhů a Strop po krásné přihrávce od Gáby zasunul za gólmana. Hráli jsme několik oslabení, kdy při jednom hostující hráči asi zapomněli, že hrajou přesilovku a zamkli jsme je v jejich obranném pásmu. Nicméně na konci té samé přesilovky se stalo co? Nahození na našeho brankaře, pak několikavteřinová trma vrma, plácání do ledu, vzduchu i puku a nakonec záhadně puk v naší síti. Hráči Sokola si pravděpodobně řekli, že je jim hostí líto, aby odjeli s dvouciferným výsledkem a tak se přizpůsobili. Říha trefil brankovou konstrukci, při akci dva na jednoho přihrával na spoluhráče a hostující obránce to vypíchl a po špatném rozehrání hostujícího brankaře namazal Píďa puk Danu Jungbauerovi před prázdnou bránu a ten si přehozením na bekhend tak vylepšil pozici, že ani nevystřelil. No a třetí třetina, tak tam přišly vrcholné chvíle hlavní postavy celého zápasu v dresu hostí a to ředitele Jakuba Šimpiho Šíši Šimoníka, kterému jsme necitlivým zacházením na citlivých místech umožnili hrát v dresu soupeře. Podotknu jen, že gól na 3:2 v druhé třetině jsme dostali v oslabení po faulu na něj, kdy ho Dymák (shoda jmen s trenérem) přišpendlil na mantinel hlavou napřed. Ve třetí třetině se začalo hodně na ledě jiskřit a rozhodčí si začali zjednávat respekt. V čase 50:05, kdy jsme hráli oslabení vyjel Šíša za červenou čárou směrem k našemu obrannému pásmu, kde se střetl nohu na nohu s vedle projíždějící Gábičem. Šíša nelenil, vystřihl trojitého odpíchnutého rittbergera jako Jevgenij Pljuščenko v dobách své největší slávy jen s dopadem na záda a zůstal ležet na ledě jako matador propíchnutý býkem. Rozhodčí byl nekompromisní a poslal Gábiče za mnou a za starostou za plexisklo. Jakmile se za ním zabouchli dvířka, Šíša vstal a odejel po svých. Co se stalo v nastálém oslabení? Nahození na našeho brankaře, pak několikavteřinová trma vrma, plácání do ledu, vzduchu i puku a nakonec záhadně puk v naší síti. Tu samou šanci jsme ale dostali i my a v čase 55:45 se projevil Říha jako správný kapitán a nekompromisně nás dostal do rauše tím, že zvýšil na 4:3. Jenomže tím to ještě neskončilo. Poslední minutě se stalo co? Nahození na našeho brankaře, pak několikavteřinová trma vrma, plácání do ledu, vzduchu i puku a nakonec záhadně puk v naší síti. S tím rozdílem, že brankáři bylo bráněno v pohybu a gól neměl platit,což přiznal i přítomný delegát utkání. Nemusím snad ani říkat, že puk ze skrumáže se odrazil ke Kubíkovi Šimoníkovi a ten dal gól. No a samostatné nájezdy jsou loterie, kterou vyhrál Říha, který dal omylem gól, zatímco ostatní neuspěli. Závěrem bych rád odcitoval několik zpráv z oficiálního zápisu: Zranění na straně hostí-Hráč Šimoník Jakub levé koleno (tak vážné zranění, že nám dal na nosítkách gól) a pak ještě zápis, že fanoušci hostí zasypali ledovou plochu cizími předměty, což byla palička od strakonického bubnu. Snad jí chudákovi bubeníkovi vrátili. No a pak už nezbylo než sníst kuřata a vypít pivo na oslavu vítězství. Dali jsme i Šíšovi, aby mu nekručelo v břiše.

 

TJ Sokol Radomyšl – HC Strakonice 5:4 sn (1:1, 2:1, 1:2)
Góly a nahrávky:
13. Jirků, 21. O. Gába (R. Volf ml.), 25. Stropnický (O. Gába), 56. J. Řehoř (Jirků), rozh. nájezd J. Řehoř – 15. Kurečka, 35. P. Srb, 51. Major (Andrle), 60. Šimoník (Major).
Rozhodčí: Macák – P. Bělohlav, Mareš.
Vyloučení: 8:8, navíc O. Gába (Radomyšl) 5 minut + do konce, Kloud, D. Kovář (Strakonice) oba 10 minut, M. Hrubý (Strakonice) 10 + do konce.
Využití: 3:2.
Diváků: 251.
S. Radomyšl: Kadlec – Pěnička, Jirků, R. Volf ml., Koutenský, Burkoň, Frühauf – J. Řehoř, Jungbauer, Kica, O. Gába, Stropnický, Vlk, Kurz, V. Novák, Duchoň, Torba, Klas, Paukner. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.
HC Strakonice: Myslivec – D. Kovář, J. Hřebíček, Kordík, Gross, Kloud, M. Hrubý – Binder, T. Růžička, Šimoník, Andrle, Major, Křenek, Kurečka, P. Řehoř, P. Srb. Trenéři Jiří Beneš a Jiří Zedník.

Informace o článku

Datum
02.10.2016

Autor
Homér

Kategorie

Comments are closed.