Sokol Radomyšl Sokol Radomyšl

HC Sokol Radomyšl

p1080768 p1080805 p1080806 p1110536_0 dsc_0336 dsc_0332_0

Ó sole mio!

Tak teprve dnes jsem se odvážil vzít do ruky svůj brk a napsat něco výkonech naší rekovné družiny, protože po vrcholném zážitku z minulého týdne, kdy nás rytíři zašlapali do ledu jak brouk Pytlík krtonošku do trusu, jsem neměl vůbec náladu o něčem hovořit.  Zápas začal tím, že nepřijel Fanouš a tudíž neměl kdo otvírat dvířka a já trouba se k tomu uvolil. V kožené bundě, krátkém tričku a lakýrkách. Vzhledem k tomu, že se několikrát posouval Fanoušův příjezd z rodinné oslavy a já mrzl, mrzl a mrzl než jsem pochopil, že Fanouš nepřijede. No nic, do zápasu jsme vlétli jak Gagarin do kopřiv a již tak v první minutě jsme vedli 1:0, kdy Píďa plácl do puku tak šikovně, že skončil v síti hostujícího gólmana. V 11. minutě bylo ještě lépe, kdy Říha jako správný kapitán zavěsil do hostující sítě z mezikruží puk, jako poslušný synek fotku své tchýně na zeď v ložnici. Útok střídal útok a tak jsme čekali, že hosté zaparkují koně u saloonu, meče zapíchnou do kamene a někde v koutku zdechnou. Jenže opak byl pravdou, koně se nažrali, meče píchli asi do vosího hnízda a na zdechliny byli nějak moč živoučký. My jsme nějak začali kupit individuální chyby a najednou nám nešlo vůbec nic. Zápas se vyrovnal a postupem času i skóre. Hosté se dostali do vedení a to už nepustili až do konce. Dostali jsme dokonce několik minut před koncem možnost hry 6 na 4 a po závaru, kdy jsme hosty nepustili ani ke kruhům, jsme po zásluze dostali gól a pak ještě do prázdné a pak ještě by bylo bůh ví co, kdyby to ten pruhovanej neznaboh neukončil. Tak jsem naštvanej, s rýmou, třesavkou, umrzlým palcem a kousavým vlkem odjel domů

TJ Sokol Radomyšl – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Góly a nahrávky:
1. Kica (J. Řehoř), 11. J. Řehoř (Jungbauer) – 18. Žlůva (Moudrý), 25. Oulík (Moudrý, Žlůva), 36. Miler (M. Černý), 54. Miler (M. Černý), 59. Moudrý.
Rozhodčí: Urban – Jan Lang, Kubíček.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 1:1.
Diváků: 54.
S. Radomyšl: Kafka – Jirků, Pěnička, Burkoň, J. Volf, Vejda, Frühauf – J. Řehoř, Jungbauer, Kica, V. Novák, Stropnický, O. Gába, Fr. Bárta, Klas, Torba, Paukner. Trenér Radek Volf st.
TJ Hluboká: Dašek – Brus, P. Bělohlav, Jan Formánek, Žlůva, Hejda, R. Heřmánek, Hejda – Štěpán, Miler, M. Černý, Gottwald, Moudrý, Oulík, Míšek (30. Sedláček), Peřina, Maurenz. Trenér Jiří Irra.

To dnes prý byla jiná káva. Mužstvo se kouslo, jak ďábel mývalovitý veverku chipmunka a dle vyjádření našeho náčelníka se to ubojovalo. Každý ryl nosem v ledu jak červená myš a výsledkem byla výhra 3:2. To jsem se toho zase dozvěděl. Jednou nepodniknu výlet na sousední stadion a jediné, co se dozvím je, že bylo dobré pivo a párky. Nu což. Tak to vezměme postaru. Předzápasová příprava na tento důležitý mač probíhala zodpovědně. Říha poladil na soustruhu hokejky, Píďa brusle, Jungi ruce a ostatní ego. Gábič vyleštil plexisklo a kabel. Od počítače.  Přívodní. V autobuse byla nálada prvotřídní, umocňovaná soustavným zpěvem budovatelských písní „Vpřed směle soudruzi spějme“ a „Pochod leninské výzvy“. Když chtěl Klásek, zmatený máváním červenými trenýrkami ostatních hráčů, spustit „Dobrý den majore Gagarine“, byl vypískán. Po hladkém přistání na husitském dvorku proběhlo rozbruslení, které se tradičně konalo na půlce pro hosty s hokejkou v ruce a bruslemi na nohou. Pak začal zápas. Podle nepotvrzených údajů z americké špionážní družice „Gorilla“, která vidí i přes střechu, došlo z hlediska sokolů k hororovému začátku. Po 7 minutách, kdy si náš gólman nesáhl na puk, se v 8. minutě rozhodl, že tomuto stavu učiní přítrž. V této minutě se totiž kutálel ten malý černý nesmysl směrem k němu, bohužel podle údajů výše zmíněné družice byl v čase 7.34 na kótě 60|55|23 a v čase 7.38 na kótě 60|55|24. Káva nelenil, zařadil dvojku a rozhodl se vyjet vstříc světlým zítřkům a sáhnout si na puk. Nespočítal si ovšem, že jeho brusle na soustruhu nebyly, ego bylo polechtáno pouze málo a na bruslích měl chrániče. Výsledkem bylo, že požadovaná trajektorie byla zdolána ve výrazně delší době, než byla časová potřeba útočníka hostí k dosažení puku a ač se náš gólman snažil sebevíc, soupeřův útočník mu za zpěvu internacionály puk vyfoukl a pohodlně zavěsil do prázdné brány. Pak jsme dostali za nevyjasněných okolností ještě jeden gól, prohrávali jsme 0:2 a nikdo by si na nás nevsadil ani penny. Nato, že jsme hráli jak někdo na táborském fóru poznamenal, 60 minutovou přesilovku, nic moc. Pak to ale přišlo. Na konci první třetiny se Říha jako správný kapitán připlížil plamennými přískoky pásmem až k brance soupeře a protože měl výborné maskování z kůže skunka, mohl usměrnit Píďovu šanci za záda nebohého brankaře. Od druhé třetiny jsme měli asi navrch. Svědčí o tom gól Pepy Vlka, Dimových 5 gólových šancí, kdy se vždy díval domácímu brankáři do očí a čekal co udělá a když neudělal nic, tak ho to zmátlo, že střílel vysoko nad. Kapitola sama pro sebe byl Venca Novák, který svojí rychlostí trápil všechny přítomné. Měl ale takovou smůlu, že trefil 7 tyček, z nichž minimálně dvě při póvr plej domácích. Ještě že nějakou tyčku nehodil. Doufám, že večer se nechystal doma k nějakým radovánkám, protože při té jeho smůle by se zavrtal tak maximálně do peřin. Takže nás všechny potěšilo, že alespoň ve 46. minutě se Gandalf rozhodl pomáhat nebo chránit a po jeho střele dal nějak Říha svůj druhý gól. Prý mu ho ukradl. Tak nevím, jestli neproběhne nějaké vyšetřování, alespoň v rámci praxe. My ostatní jsme rádi, že jsme se odlepili od výsledkového dna jako moucha od piva a přenechali jsme předposlední příčku jiným. Tedy alespoň doufám.

HC Tábor B – TJ Sokol Radomyšl 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
8. Petr Dudák (R. Pechánek), 17. R. Ježek (Brabec, T. Kratochvíl) – 20. J. Řehoř (Kica), 21. Vlk (Pěnička), 46. J. Řehoř (Jirků, Jungbauer).
Rozhodčí: Pexa – Brůha, Strnad.
Vyloučení: 5:5.