p1080779 p1150575 b-david-havelec roman-sulcik-dal-branku-jakubu-myslivecovi dsc_0327 dsc_2665

První jarní brázda rozryta ….

Tak jsem se musel na chvilku odmlčet, bo jsem si užíval jarních prázdnin u našich jižních sousedů. Počasí nám přálo, spálil jsem si hlavu. Z tohoto důvodu jsem nemohl sledovat zápas v Milevsku minulý týden. Po důsledném vyptávání se u náčelníka, provianťáka a nástěnkáře jsem se dozvěděl, že se hrál oku lahodící svižný hokej, okořeněný mnoha góly. Přítomní diváci se určitě nenudili. Zápas dospěl do samostatných nájezdů a jenom ta skutečnost, že se proti nám spikla 31. vyšší substance a elementálové nám nebyli nakloněni jsme nakonec prohráli na nájezdy.

HC Milevsko 2010 – TJ Sokol Radomyšl 5:4 sn (2:2, 1:2, 1:0)
7. Müller (T. Novotný, Fořt), 12. Jíška (Nevolný), 21. St. Polodna (Radosta, Hamerle), 41. Müller (Hamerle, Štych), rozh. nájezd St. Polodna – 6. Švagr (V. Novák), 15. V. Novák (Vejda, R. Volf ml.), 23. Torba (J. Kříž), 30. V. Novák (J. Kříž, P. Březina).
Rozhodčí: Pexa – Soukup, Smrž.
Vyloučení: 8:6.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 31:40.
Diváků: 390.
HC Milevsko:
Jan Kolář (30. Žilinčík) – Štych, Jíška, A. Hájek, Mikš, Votruba, J. Havran – St. Polodna, Radosta, Hamerle, T. Novotný, Müller, Fořt, Nevolný, Pouch, Bartůněk. Trenéři Luboš Krupka a Emil Švec st.
S. Radomyšl: R. Kříž – Burkoň, Jan Kudrna, Vejda, Švagr, Frühauf, J. Kříž – J. Řehoř, Jungbauer, O. Gába, Vlk, V. Novák, R. Volf ml., Torba, Klas, P. Březina. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.

To dnešní zápas byl o něčem jiném. Vrátil jsem se od císaře pána již včera, abych dnes mohl zasednout ve VIP zóně a sledovat důležitý zápas o body pro play off. Že by nemuselo být zase tak zle, ukazovala účast pouhých deseti hráčů soupeře na rozbruslení, mezi kterými figuroval bezpečně nejstarší hráč v ČR, který hraje krajský přebor. Hráči z pošumavské obce doplnil ještě v průběhu první třetiny Václav Korous, který dorazil po té, co vyndal ruce ze dřezu. Říkal jsem si, že je musíme utlouct čepicema a že soupeř po deseti minutách odpadne. Nástup do zápasu tomu i napovídal. Neuběhla ani minuta a Venca Novák svojí zarputilostí dotlačil svůj bekhend očima za brankovou čáru. Počáteční nápor pokračoval, hráči Sokola se hrnuli dopředu jak kaše z hrnce v pohádce „Hrnečku vař“ a odměnou jim byl druhý gól z hole Petra Kicy po střele Jana Kudrny. V osmé minutě se se trefil i druhý jmenovaný, když ho v přesilovce nádhernou přihrávkou našel kovaný útočník David Mazanec a umožnil mu gól do prázdné brány. V první třetině byli hosté často vylučováni a Sokolíci nemilosrdně trestali. Góly dali Jiří Pěnička tečí střely od modré od Tomáše Vejdy a pak ještě těsně před koncem Ondřej Gába, který proměnil svůj samostatný únik. Nutno říci, že při svém gólu málem dospěl k úhoně, neboť se rozhodl po zakončení v pozici plavce na znakařské stovce zkontrolovat dráhu na stropě plaveckého bazénu. Pozdě zjistil, že se nachází na zimním stadionu a oslněn reflektory ze stropu skončil v brance. Druhá třetina byla jako nebe a dudy. Hráči Vimperka najednou byli všude o trochu dříve, obraz hry se vyrovnal a dokonce bych řekl, že byly pasáže, kdy byl soupeř lepší. Svojí laxností jsme si nechali dát tři góly a pomalu jsme se opět strachovali. Naštěstí jsme také tři góly dali a tak se do kabin šlo za stavu 8:3. Zásadním bodem celého utkání byla situace z 19. minutě druhé třetiny. Navrátilec do sestavy David Mazanec, který po usilovném pětiminutovém tréninku zaujal post hrotového útočníka, se našteloval někde u středového kruhu na přijetí přihrávky a chystal se využít své extraligové zkušenosti. S holí na ledě a vyděšeným pohledem očekával puk. Ten se tak nějak dostavil. Plejer ho chtěl odehrát, jenže v poslední chvíli si vše rozmyslel, když zjistil, že nebyla ještě po vzoru sovětských kolchozníků vyryta první jarní brázda. Proto se opřel o hůl, slabost v pažích neudržela tíhu jeho těla a tak jako rytíř Bruncvík padl hlavou na led a usilovným mácháním nohama se pokusil brázdu vyrýt. To jde ale do zmrzlé půdy špatně (své by mohli vyprávět obyvatelé malé sibiřské obce Ojmjakon na Dálném východě) a tak po několika vysilujících odrazech svého snažení zanechal. Nutno říci, že toto jeho počínání ho tak vysílilo, že už do třetí třetiny nenastoupil. Ta se pak odehrávala za neustálého sokolského tlaku a spousty šancí. Devátý gól pak přidal po výpadu 2 na jednoho Pepa Vlk takovým způsobem, že asi ani on sám nevěděl, jak ho dal. Já bych to přirovnal asi k letmému stočenému točenému. Tak asi tak. Nyní budeme čekat na další zápasy, abychom měli nebo neměli jistotu play off.

TJ Sokol Radomyšl – HC Vimperk 9:4 (5:0, 3:3, 1:1)
1. V. Novák (Kica), 3. Kica (Jan Kudrna), 8. Jan Kudrna (D. Mazanec, Burkoň), 15. Pěnička (Vejda, R. Volf ml.), 19. O. Gába (D. Mazanec), 28. Vlk (V. Novák), 33. V. Novák (R. Volf ml.), 35. O. Gába (J. Řehoř, Burkoň), 51. Vlk (V. Novák, R. Volf ml.) – 28. Jan Bárta (Samohejl), 39. Samohejl (J. Sitter), 39. Binder (Vl. Pešl st.), 50. Paule (Binder).
Rozhodčí: Horáček – Jan Lang, J. Macháček.
Vyloučení: 1:4.
Využití: 2:0.
Diváků: 78.
S. Radomyšl: R. Kříž (30. Kafka) – Jan Kudrna, Burkoň, Pěnička, Vejda, Švagr, Frühauf – J. Řehoř, O. Gába, Kica, R. Volf ml., Vlk, V. Novák, Torba, Jungbauer, P. Březina, D. Mazanec. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.
HC Vimperk: Pixa (23. M. Grulich) – R. Sitter, Chval, J. Sitter, Paule – Binder, Jan Bárta, Korous, Samohejl, Jiří Lang, P. Novotný, Vl. Pešl st. Trenér Pavel Předota.

25.02.2017