p1080804 p1150592 p1110562 dsc_0339 dsc_2655 p1110887

A bude to stačit myslíš?

Tak nám začalo play off. A který paní Milerová? To v jihočeské KHL. Po vydatném přídělu banánů v Českém Krumlově minulý týden, jsme obsadili 7. příčku v základní části a v play off jsme se tudíž dnes utkali s Lokomotivou Veselí nad Lužnicí o první vítězství. Předzápasová příprava proběhla standardně, když vrchní provianťák ještě v poledne jel přidělat krkovice, protože se mu zdálo patnáct kilo kotlety málo. V šatně se sešlo lidí, že nebylo kam plivnout a mohlo se vyjet na led. Zápas začal tradičně. S pěti hráči a brankářem na každé straně. Už na začátku bylo jasné, že se budeme dívat na celkem pohledný hokej. Co mě zaujalo, že za první 2 minuty jsme se nedostali z obranného pásma a tak jsme si myslel, že zase špatně z VIP zóny vidím. Nicméně obraz hry, se za chvíli změnil. Místo horor kanál jsme přepnuli na akční kanál a to jsme ještě nevěděli, že rozhodčí přepnou na kanál. Hra se začala přelévat ze strany na stranu jako Otesánek při pochodu na Kyjev a dokonce se na naší straně objevilo něco, co bychom mohli nazvat šancí. Třeba když se zjevil Pepa Vlk sám před brankářem soupeře a dloubnul puk jako kuličku do důlku. Stejnou intenzitou. Taky Venca Novák měl občas světlou chvilku a zle zazlobil hostujícímu mřížkáčovi. Nicméně i hosté občas vypadli ze svého pásma do našeho a tak jsme se docela předváděnou hrou bavili. Na druhou třetinu jsem se přesunul do hlediště za ředitelem význačné obchodní společnosti s cílem kontrolovat ho, aby mu nepraskla žilka. Mimo této činnosti jsem taky pozoroval naše snažení zasunout touš na brankovou čáru. Tohoto úkolu se k překvapení všech zhostil hráč Sokola s číslem 21 Burkoň Tomáš, který náhodou přinesl na zápas pravou a levou brusli a na konci naší přesilovky, kdy už to vypadalo, že se nedostaneme z našeho obranného pásma, se zjevil najednou v třetině útočné. Tam nic zlého netuše, hostující hráč ztratil puk, k němuž se náš bruslař dostal a neuvěřitelnou ranou vsítil první gól. Jako by toho nebylo málo, hráli jsme za dvě minuty další přesilovku a na jejím konci stál po přihrávce Jana Řehoře opět Tomáš Burkoň, který se neuvěřitelnou rychlostí na pravém křidélku prosmýkl kolem hostujícího statisty a vymetl všechny pavučiny v lokomotivní svatyňce. Sokolíci hráli celý zbytek třetiny docela zodpovědně a soupeře až na jeden nájezd 3 na 1 a několik nájezdů 2 na jednoho prakticky k ničemu nepustili. Třetí třetina byla zajímavá zejména tím, co prováděli ti pruháči. Píďa dostal hokejkou po tlamě a když to řekl rozhodčímu, tak dostal desítku. Raději odešel zodpovědně do šatny, aby neudělal pruhovanýmu sluneční brejle, Říha byl sražen jak divoký kanec u mantinelu, soupeř ho držel jak samička kudlanky nábožné samečka, kterého zrovna žere a ven šel Říha. Takových nepřesností a kontrolverzních rozhodnutí bylo více. To nic ale nezměnilo na tom, aby se ve dvaapadesáté minutě vrhla do útoku útočná dvojice Čuk a Gek a druhý jmenovaný Pepa Vlk konečně využil svojí 21. šanci a bezvadným blafákem vykoupal hostujícího gólmana jako bělogvardějci kominíka. Poslední minuty byli sice napínavé, ale náš gólman byl nepřekonatelnou zdí a po zásluze udržel čisté konto. Doufám,že to jeho v bance alespoň nějakou špínu má. Já se pouze ptám: Bude to stačit?

TJ Sokol Radomyšl – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
22. Burkoň, 25. Burkoň (J. Řehoř, Kica), 52. Vlk (R. Volf ml., Koutenský).
Rozhodčí: D. Čáp, F. Svoboda – P. Bělohlav ml., Brůha.
Vyloučení: 8:5, navíc Kica (Radomyšl), Dušák, Lomský (Veselí) všichni 10 minut.
Využití: 2:0.
Diváků: 201.
S. Radomyšl: R. Kříž – Pěnička, Burkoň, D. Mazanec, Frühauf, Jan Kudrna, Koutenský, Kozák – O. Gába, Jungbauer, P. Březina, J. Řehoř, Klas, Kica, R. Volf ml., V. Novák, Vlk, Jiřinec, Torba. Trenéři Radek Volf st. a František Lifka.
Loko Veselí: F. Dvořák – Chlaň, Nehoda, L. Míchal, Lomský, Kyml, Kypta – M. Čáp, Mikeska, Dušák, Klimeš (16. – 20. Jak. Novák), Arnold, M. Drs, J. Míchal, Pichler, Bůžek. Trenéři David Šošovica a Stanislav Bůžek.
Hráno 10. března.
Stav série: