Sokol Radomyšl Sokol Radomyšl

HC Sokol Radomyšl

 

p1150574 p1150972 p1150974 dsc_0321 dsc_3027 p1110887

Pěkně silnej ležák ….

Tak nám to zase začalo. Rozběhla se slovutná soutěž KHL a s ní i Sokolíci, bažíce po tom, aby nehráli druhé housle. S novým trenérským duem Radek Hovora (hrající kapitán) a Zdeněk Javůrek (nehrající diskutér) se vrhli přesně dnes, na svátek Berty, do boje. Soupeřem jim byl tým z Pelhřimova, nováček soutěže, od kterého jsme nevěděli, co čekat. Nová sezóna začala jako ta stará skončila tzn. časovými zmatky se začátkem zápasu. Lopotil jsem se na čtvrtou a zápas začal s dvacetiminutovým zpožděním. Asi praskly chladící trubky. Hlavní novinkou v našem táboře byla významná letní posila, kterou zlanařil asi trenér nebo kdo a tou je bývalý špičkový plejer Pavel Kašpařík, který si po své veleúspěšné profesionální kariéře odskočil do Radomyšle. Když jsem se po rozbruslení ptal Kávy, jestli má formu, řekl mi, že tu na bábovku nechal doma. To ještě netušil, že za celý zápas nevyndá prst z nosu a aby se trochu rozptýlil, bude těch několik střel z branky hlavičkovat. Soupeř přijel s jedenácti hráči do pole  a naši se do nich od první minuty zakousli, jak Godzila do mrakodrapu. Prvního gólu dosáhla naše družina již v čase 1:28, kdy Big Moe Kája ničeho zlého netuše centroval před bránu a dezorientovaný brankář si dal vlastence jak z učebnice globálního oteplování. Na druhý gól se nemuselo čekat až zas tak dlouho, protože již v šesté minutě ukradl Sláva puk soupeři jak kuna vejce, na nic nečekal a svižným forhendem proměnil hned první setbol. A už se to vezlo. Soupeř se zřídkakdy dostal do našeho obranného pásma a když už, pak je obrali o puk naši obránci, aby gólman nemusel vyndavat prst z nosu. První buly v našem pásmu se konala až v sedmé minutě, kdy mezitím naše švadrona vypálila pár slepých nábojů a rozezněla konstrukci soupeřovy brány hned několikrát. Další góly, o které se postarali Dan, Big Moe a Říha stylem pocem kam jdeš, byly krásné, jak si to dávali. Mezitím jsme absolvovali i jedno oslabení, kdy naši střídali asi tak, jak vlk s hajným na Karkulce a šli do čtyř. Po té, co jsme v oslabení zamkli soupeře v pásmu dal Big Moe Kája svůj druhý gól, kdy se rozmáchl  ke střele stylem Stegosaura „smrtící ocas“ a jelikož se netrefil do puku tak jak chtěl, zmátlo to hostujícího gólmana natolik, že nezareagoval. Druhá třetina začala za stavu 5:0 pro nás. To asi naše hráče uspokojilo a mírně snížilo nebezpečí vyrovnání skóre. Brankostroj se zadrhl a krom pár ekvilibristických ukázek na obou stranách, kdy pár hráčů zakoplo o modrou, jsme viděli řadu vyloučení. Nejdřív hráč soupeře zakopl o Pavla Procházku a rozhodčímu vyjela ruka nahoru jak Stachanovec z dolu v Donbasu. To nervová soustava výše jmenovaného hráče nevydržela a řekl mu pěkně od plic: „Prosím pěkně pane rozhodčí, nezlobte se že obtěžuji, ale on zakopl“. A dostal desítku. Sotva skončilo oslabení, dostal Vejdys za naražení na hrazení 2+10 taky. No a neuplynuly ani 2 minuty a jeden z hostujících hráčů začal něco vysvětlovat Slávovi s hokejkou u obličeje. To se nedělá, tak ho Sláva vzal po letech, aby věděl zač je toho loket a ten i přes zřetelnou výškovou nedostatečnost pocítil touhu toreadora dát býkovi co proto. Jenže Sláva není býk, tudíž toreador skončil velmi rychle na zemi a než stačili přiskočit čároví, dostal párkrát přes pampeřici aby věděl, jak má být učesaná pěšinka. Oba šli do sprch. Sláva za tu srovnanou pěšinku dostal pět minut navíc a tak jsme hráli dlouho v oslabení. Na trestné to vypadalo jak v dívčím internátu před záchodem, když vypukla epidemie úplavice. Taková tam byla fronta. No a třetí třetina byla zase jiný kafe, padlo spustu krásných gólů a kdybych je měl všechny popsat, nestihl bych se ani dojít vymočit a potřísnil bych křeslo. Konečné skóre se zastavilo na skóre 14:2 a i když diskutér na střídačce vehementně burcoval ke vstřelení 15. gólu, protože pro ty, co neumějí říkat R, se to prý lépe čte, tak nepadl. Celý den jsem přemýšlel, co bych dnes udělal za novinářskou bombu, nějaký majstrštyk, prostě něco, za co by mě pochválil i Pullitzer. Tak mě napadlo, že požádám o rozhovor novice v sestavě Pavla Kašpaříka a zeptám se ho, který pokrm našeho provianťáka ho přesvědčil, že si přišel zahrát k nám. Pak jsem si ale uvědomil, že bych se dostal na úroveň takových komentátorských es jako jsou Darina Vymětalíková nebo Robert Záruba. A to bych jim nemohl udělat.

TJ Sokol Radomyšl – HC Lední Medvědi Pelhřimov B 14:2 (5:0, 3:0, 6:2)
Góly a nahrávky: 
2. Mošovský (R. Volf ml.), 6. J. Slavík, 8. Jungbauer (P. Procházka, R. Volf ml.), 11. Mošovský (Jungbauer, Kica), 18. J. Řehoř (Kica, Vejda), 23. P. Procházka (Mošovský, R. Volf ml.), 25. R. Volf ml. (Kašpařík), 36. J. Řehoř (Kašpařík, P, Březina), 48. Vejda (F. Procházka), 48. Hovora (Mošovský, P. Procházka), 49. R. Volf ml. (Kašpařík, Šimoník), 51. Kica (Hovora, Kašpařík), 57. Kica (J. Řehoř, F. Procházka), 60. Jungbauer (Vejda) – 56. Barták (Zadražil), 58. Barták (T. Beníšek, Zadražil).
Rozhodčí: D. Urban – Maxa, Oudes.
Vyloučení: 8:2, navíc J. Slavík (Radomyšl), Klaga, Linhart (Pelhřimov) všichni 5 minut + do konce, P. Procházka, Vejda (Radomyšl) oba 10 minut.
Využití: 2:1.
V oslabení: 3:0.
Diváků: 74.
Radomyšl: T. Kavka – Vejda, F. Procházka, R. Volf ml., P. Procházka, Burkoň, Pěnička – J. Řehoř, Šimoník, J. Slavík, Kašpařík, Hovora, Mošovský, P. Březina, Jungbauer, Kica. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
Pelhřimov B: M. Urban – Linhart, J. Doubek, Kroupa, Hráček – Barták, Zadražil, T. Beníšek, Buchta, Nikodým, Cerhan, Klaga. Trenér Radek Šáda.

Informace o článku

Datum
23.09.2017

Autor
Homér

Kategorie

Comments are closed.