Sokol Radomyšl Sokol Radomyšl

HC Sokol Radomyšl

 

p1080778 p1110541 p1110563 p1150972 dsc_0336 dsc_0330_0

Semlbába

Tak opět jsem se dnes dostal k tomu, abych se posadil na písecký zimní stadion a podíval se na další ze zápasů krajské hokejové ligy proti Rytířům z Hluboké (pro zaryté zemědělce nad Vltavou a ne hluboké podestýlky). Ti se oproti mému očekávání nedostavili na koních, ale měli brusle a stejné barvy kalhot a tak se mohlo začít. Naši borci měli slíbíno, že po zápase dostanou nějakou chutnou krmi a tak se do úvodního rozbruslení pustili s takovou vervou, že zahřáli led na provozní teplotu spalovacího motoru a kvůli tomu praskla během utkání na výstavišti voda a kdo chtěl odjet autem, potřeboval člun. Ale zpět k zápasu. Po úvodním buly, kdy se začali naši hráči předhánět, kdo dříve přejede útočnou modrou, jsme si vytvořili tlak tak drtivý, že stisk žraloka rodu carcharodon carcharias je proti tomu pouhým políbením nezadané paničky. Jenže tak po čtyřiceti vteřinách jsme málem prohrávali, protože tak nějak jsme zapomněli za bukem číhajícího hráče soupeře, kterého neomylně našla přihrávka jednoho z hlubockých hráčů. Ten pelášil na našeho soustředěného gólmana, ale svým bekhendovým blafákem si na něj ale nepřišel. O minutu později jsme mohli oplatit stejnou mincí (a vlastně to taky tak dopadlo), kdy kde se vzal, tu se vzal, objevil se skrytý hrdina večera Radek Hovora před brankařem hostí a jeho bekhendový blafáček skončil těsně vedle levé tyče hostujícího gólmana. Další šanci ještě ve 3. minutě dostal Ondřej Gába, který z voleje pálil mezi kruhy a trefil málem mezi starostu a náčelníka.  V následujících minutách jsme měli šancí jak veverka vrhů, diváci se kochali krásnými útočnými akcemi jak za dob útočného tria Makarov, Larionov, Krutov jenže místo nich stáli na ledě asi Mrkvin, Celerin a Petrželin, protože místo gólů padaly tak spodky. Jako třeba Petr Kica, který v páté minutě dostal nádhernou přihrávku od skrytého hrdiny večera Radka Hovory a naložil s ní jak Hurvínek s toaletním papírem. Dopadlo to na …. V čase 9.15 se jako pravý bojovník projevil Pepa Slavík, kdy nedbal snahy hostujícího gólmana přikrýt puk a mně neznámým způsobem (protože už špatně vidím) dotlouk puk za brankovou čáru. V 11. minutě jsme dostali šanci hrát přesilovku a Tomáš Vejda na modré čáře napřáhl, že moc nechybělo, aby rozvířil vzduch pod kostkou a vyděšený brankář lovil puk až ve své brance. No a to bychom nebyli my, abychom neudělali pár individuálních chyb a tak umožnili soupeři čichnout k možnosti vstřelit kontaktní gól. Naštěstí měli rýmu. V čase 12.34 došlo k situaci, kdy hostující hráč si vyhlédl Vojtu Marka a u mantinelu ho vzal loktem přes pěšinku a způsobil mu krvavé zranění v obličeji a chvilkovou ztrátu orientace. Soupeř dostal 5+do konce a my měli šanci navýšit vedení. Dopadlo to ale tak, že jsme se zakopali v našem pásmu a důsledným bráněním obranného perimetru jsme uhájili neposkvrněné početí naší svatyně. Gólu na 3:0 jsme se přeci ale dočkali, kdy Dan Jungbauer doplácal puk za brankaře hostí a vedli jsme 3:0. Bohužel něco podobného se povedlo i hráči hostí v čase 19:00, takže do kabin se šlo za stavu 3:1. Druhá třetina byla tak nějak po chlapsku tvrdší než ta první. Začalo se přitvrzovat zejména ze strany hostí a nejeden zákrok volal po odvetě. Naši hráči se po hříchu začali nechávat vylučovat a tak nás měla čekat nejedna těžká chvilka.  Soupeř hrál první krátkou přesilovku 5:3, ale neuspěl. Ještě před tím ve vlastním oslabení Kouty ničeho zlého netuše, zbavil se před červenou puku jak neukojený milovník vši muňky a puk letěl kosmickou rychlostí na mantinel za brankou hostí. Ti asi čekali zakázané uvolnění nebo co, žádný z beků neměl nějak chuť jet za pukem, čehož využil lišák Patrik Březina, který upaloval za pukem. Puk se odrazil od zadního mantinelu, čímž změnil svojí trajektorii z dozadné na dopřednou, sám před brankou touš převzal a vymetl horní šibenici rytířského gólmana. Asi měl moc těžké brnění. No a pak došlo k tomu co jsme nechtěli. Píďa za brankou ladným pohybem ve vycházkovém tempu korzoval, načež rozjetý soupeř ho chtěl trefit jak myslivec škodnou a málem se mu to podařilo. To si Píďa nenechal líbit a přetáhl ho hokejkou po letech. Jak to tak bývá, rozhodčí viděl jen oplácení a Píďa šel ven. Neuplynulo ani 15 vteřin a za vysokou hůl šel na trestnou Kouty a za dalších 50 vteřin ho následoval Sláva, který si spletl soupeře se sněhulákem. Takže na trestné sedělo tolik našich hráčů, že nebylo kam plivnout a oslabení 3:5 nemělo konce. Naštěstí se s tím soupeř moc nepopral a nepotrestal to. Do konce třetiny se ještě předvedl znovu Patrik Březina, který po úniku 2:1 neomylně zavěsil. Do třetí třetiny se šlo za stavu 5:1 a bylo veselo. V poslední třetině jsme ještě přidali 3 góly a radost byla ještě větší. Střelci se stali: Radek Volf Dr. hoc. poc., který od modré udělal díru do lapačky hostujícího gólmana, Kouty, který využil špatného střídání hostí a sólem jak od Felixe Slováčka vykoupal obránce a zavěsil a nakonec Petr Kica, který po vynikající přihrávce skrytého hrdiny večera Radka Hovory dával do prázdné branky. Hokejku líbá asi ještě teď. No čekali jsme deset, to nepřišlo, ale nevadí. Osm vteřin před koncem se ze skrytého hrdiny večera Radka Hovory stal otevřený hrdina večera, protože si to jal štrádlovat s pukem před vlastní bránu mezi 3 hostující hráče. Ti nelenili, svými holemi začali plácat do puku čímž způsobili jeho odraz od nohou výše zmíněného kapitána a posléze zapadnutí této tvrzené pryže za záda našeho překvapeného gólmana, který si již vytahoval doutník na oslavu vítězství.

TJ Sokol Radomyšl – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 8:2 (3:1, 2:0, 3:1)
Góly a nahrávky: 
10. Jos. Slavík (P. Březina), 11. Vejda (Jos. Slavík), 18. Jungbauer (P. Březina), 26. P. Březina (Koutenský), 39. P. Březina (Jos. Slavík, Pěnička), 46. R. Volf ml. (Rod), 53. Koutenský (Rod), 55. Kica (Hovora) – 19. Maurenz (Miler, M. Černý), 60. Štěpán (as. skrytý hrdina večera)
Rozhodčí: J. Stach – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 7:5, navíc Žlůva (Hluboká) 5 minut + do konce.
Využití: 3:0.
Diváků: 149.
S. Radomyšl: Kafka – Rod, Pěnička, Kozák, Koutenský, Vejda, R. Volf ml. – Jos. Slavík, Jungbauer, P. Březina, Kica, Hovora, O. Gába, Jiřinec, Šimoník, V. Marek. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
TJ Hluboká: Dašek – P. Bělohlav, Dušek, Žlůva (13. Hejda), Roman Rákosník ml. – Maurenz, Miler, M. Černý, Holub, Moudrý, Heřmánek, Matěj Dvořák, Štěpán, Hejda (13. D. Novotný). Trenéři Miroslav Šulista a Jiří Irra.

Informace o článku

Datum
04.11.2017

Autor
Homér

Kategorie

Comments are closed.