Sokol Radomyšl Sokol Radomyšl

HC Sokol Radomyšl

p1080791 p1080799 p1110549 p1110554 b-volf-ondrej-gaba dsc_0332

Píďatrick

Tak jsem se usnesl, že se budu muset konečně dostat k nějakému komentáři z posledního zápasu našich Sokolíků proti Krumlov Bruins. Usazen ve VIP zóně s šesti chlebíčky před sebou, neboť Dymák měl hlad a nechtěl jíst sám, jsem se jal pozorovat další naše snažení o body v KHL. Zápas začal podle očekávání v hodinu na jakou byl naplánován a kdybych měl po ruce toho, kdo ten čas vymyslel, tak bych ho asi přetáhl po letech. Neděle v 19.00 není vskutku ten nejpříjemnější čas. Nicméně hned po začátku zápasu jsme vlétli na soupeře ve stylu: „Půjčím ti puk, až mi slíbíš“. Slíbeno asi ale nebylo, protože z našeho pásma jsme se vyhrabali málokdy. Když se nám to konečně povedlo, dostali jsme s velkou slávou první gól. Pak se hra tak nějak vyrovnala a byl vskutku k vidění zajímavý hokej. Vyrovnání z hole Šinkanzenu jménem Petr Kica bylo celkem logickým vyústěním naší snahy dostat se za soupeřovu modrou čáru a podívat se, jestli jsou tam namalované reklamy. Konec třetiny byl tak nějak pokažen naší nedisciplinovaností, kdy jsme hráli v oslabení 3:5, ale přestáli jsme ho. Do vedení jsme se dostali ve 22. minutě z hole novopečeného tatínka překrásné princezny a starého personalisty, který mi vyhrožoval nezaplacením prémií a propuštěním z funkce Homéra, jestli nenapíšu reportáž, ale aby se to nepletlo, za minutu bylo vyrovnáno. Když pak Petr Kica zvýšil na 3:2, byli jsme naplněni optimismem, jak Sněhurka dojmy, ale ještě do konce druhé třetiny bylo po radosti a do šaten se šlo za stavu 3:3. Poslední třetina se nám hrubě nepovedla, nechali jsme si dát několik (slovy 2) banány a já v gólu na 3:5 opustil ZS. V půli cesty jsem se ale vrátil, bo Kouty snížil na 4:5 a byly necelé 2 minuty do konce. Navíc jsme hráli přesilovku a tlačili soupeře usilovně. V té naší snaze nám uškodil rozhodčí, který nepískl jasný faul na našeho obránce a soupeř dal do prázdné branky pojišťovací gól. Rád bych se vrátil k dvěma momentům z průběhu utkání, kdy jsme přišli o naše dva top playery a hráli jsme v oslabení 2×5 minut. Pepa Slavík a hrající kapitán Radek Hovora neudrželi nervy na uzdě a nečestné a nesportovní chování soupeře potrestali pravým hákem. Mazi, který se nevešel do sestavy a do kalhot, stojíce za námi ve VIP zóně pronesl: “ Za co ho vyloučili? Vždyť mu dal jenom tečku!“ A to byla hoši veliká pravda …..

TJ Sokol Radomyšl – HC Slavoj Č. Krumlov 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)