p1080796 p1150585 p1110558 dsc_0309 dsc_2594 dsc_2605

Reportáž ze Stodolní

Tak jsem se opět tak nějak dostal k tomu, abych napsal par řadek, jak my to v tem Sokolu vedeme. Na počatku bych chtěl kura řict, že od posledně se stalo několik věci. Předně jsem přišel o svuj stary kompl, protože při jedne večerni seanci se do něj dostalo asi pul litru kafe i s cukrem a mlekem a skořici a kakaem. A teď si hovi u doktora a čeka, jestli se ještě zbercha. A druha věc je, že tento přispěvek piši z Ostravy, kde jsem dnes na služebni cestě. Na muj dotaz, kde tady toči nějake pivo, mi pani na recepci řekla, že se jedna o region razovity a dobre pivo je všade. Ale zpatky k hokeji. Od posledniho zapasu s Vimperkem jsme tak nějak dokazali porazit HC Tabor 5:2 a to ešte kura u nich na ledě a po plese a s par chacharama, protože ostatní ogaři někde vyspavali opici. Tak to se povedlo. Pak tak nějak jsme udolali Pelhřimov 8:5 v přestřelce jak na moldavske hranici v pětaštyrycatym a v pátek jsme předehravali jihočeske winter classic na Hluboke pod Zamkem na zamrzlem kluzišti. Tam se taky docela vedlo, protože jsme vyhrali za tři body pomoci te power play a do prazdne kisny jsme i ten gol dali. No a na potvrzeni teto naši dominance v poslednich zapasech jsme v neděli v nekřesťanskem čase zasedli s ředitelama po boku v Pisku v areně a čekal jaky bude zapas proti tymu ze Soběslavi, který nas pry posledně zazdil ja Ho Či min kontrarevolucionaře. Začatek byl jak z řiše snu. V 25. Sekundě hned po buly se napřahl Piďa jak Hong Kong na lva, když chranil tu svoji blondynu a golman enem pote zjistil, že se puk houpe za nim. To nas asi tak nějak uspokojilo nebo co, protože od ty doby jsme hrali hokej, jako Sněhurka na dudy. Jenom jsem nepochopil, o čem ti chachaři v druhých dresech diskutuji. Ne, že by nebyly šance to ne, občas se zjevil někdo i sam před brankařem, jako pana Maria ve Fatymě, ale vysledek se nedostavil. Soupeř se rozehral k vykonu, za který by bylo potřeba mu zatleskat, kdybychom neměli zmrzle ruce jak soboli trus. Občas nas sice pustili do nějakeho zakončeni, ale vic než ozvučenene železo v konstrukci to nebylo. Fanda Barta, Břizka, Piďa měli take možnosti, ale nic. V 9. Minutě měl Dan Jungbauer šanci, ale nedal. A tak to přijit muselo. Propadli jsme ve střednim pasmu jak mamut do diry od neandrtalce a najezd 2 na 1 vyřešil kura ten jejich znamenitě a dal gól. Brankař nas pak několikrát podržel, Slava v 15 minutě bekhendem trefil břevno a aby se to nepletlo, tak hned minutu na to jsme prohravali, když Kouty po buly nešťastně tečoval puk do vika. Další tyčka od Karla Strnada, trocha toho štěsti chyběla. To ale i soupeři, který parkrat taky zazvonil. Abychom na tribuně nebyli smutni, tak Řiha 20 vteřin před koncem jako pravy zloděj obral soupeře o puk a mezi kruhy zavěsil. 2. Třetina se nam povedla. Převzali jsme aktivitu a ukazali soupeři, že z piseckeho zimaku se jen tak snadno body nevozi. Nejdřiv vymysleli bratři v triku Řiha se Slavou takovy zmatek před golmanem hosti a Slava tak nějak doplacal puk do svatyně. A už jsme vedli. Aby toho nebylo malo, hned nasledujici střidani teto pětky našel Slava přes cely rybnik Řihu na utočne modre a ten v samostatnem najezdu vykoupal hostujiciho golmana jak Rakosniček mlhu. Ve druhe třetině se toho asi moc nestalo a nebo ano, ale ja byl ve VIPce a bo špatně vidim, jsme si ničeho nevšiml. Na poslední třetinu jsem šel vymrznout do tribuny a hned se to projevilo na vykonu. Začali jsme se bat o vyhru. Ve třeti třetine jsme se musel podivat na ceduli, jestli nehrajeme oslabeni, protože asi 3 minuty jsme se nedostali z pasma. Pak jsme se občas dostali k nějakému tomu najezdu, Gabič dělal neustale ruske blafaky a nic jiného než nova šmouha na mantinelu to nebyla. Zatrnulo nam, když 5 minut před koncem Kouty vyslal protihrače do samostatného uniku, ale podržel nas kura golman. To ovšem neplatilo v 56 minutě, kdy si hostujici utočnici udělali z našich obrancu kužele a už to bylo jen 3:4. Soupeř se hrnul do utoku, ale byl vylučovan a nedostal se tedy ke kyženemu tlaku, což špatně nesl. Pro uklidněni naši nervove soustavy zvladl Ondřej Gaba svůj pokus o rusky blafak číslo 23 a dal uklidňujici 5. Gol. Tak se neda nic dělat, jsme holt první v tabulce no.

TJ Sokol Radomyšl – OLH Spartak Soběslav 5:3 (2:2, 2:0. 1:1)
1. Kica (O. Gába), 20. J. Řehoř (Burkoň), 24. Slavík (J. Řehoř, Pěnička), 26. J. Řehoř (Slavík), 59. O. Gába (Kica, Fr. Bárta) – 9. Žákovský (Hák, Punčochář), 16. Máca, 56. Punčochář (M. Kučera, Píha).
Rozhodčí: Pexa – Deim, Jan Lang.
Vyloučení: 6:6, navíc Žákovský (Soběslav) 10 minut.
Využití: 1:0.
Diváků: 101.
S. Radomyšl: Štekr – Burkoň, Pěnička, P. Procházka, Koutenský, R. Volf ml., Vejda – J. Řehoř, Jungbauer, Slavík, O. Gába, Fr. Bárta, Kica, P. Březina, Šimoník, K. Strnad. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek.
Sp. Soběslav: J. Dvořák – Punčochář, Sládek, Skalický, L. Karpíšek, Smíšek – Hák, Žákovský, Hraňo, O. Pánek, Píha, M. Kučera, Vild, Máca, Zajíc. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
Hráno 10. prosince.