Sokol Radomyšl Sokol Radomyšl

HC Sokol Radomyšl

p1080780 p1080789 p1110535 p1110537_0 b-david-homolka-zpevak-jaroslav-rizak1 dsc_2578

Je to vážně silná káva…

Tak jsem se na nějakou dobu odmlčel, abych mohl opět ve velkém stylu přijít zpět. Moje odmlka byla způsobena také tím, že jsme hráli 2 zápasy venku o první místo a oba jsme prohráli. Oba 3:5. Takže se ještě pokusíme zabojovat o bednu a budeme vilně doufat v zaváhání soupeřů. No nic. Dnes jsme opět zasedli v netradiční době k zápasu Sokola proti hostům z Humpolce, protože v podvečer je na pořadu zápas píseckého A týmu proti Pelhřimovu. Když nad tím tak přemýšlím, mohli přijet jedním autobusem. Začátek zápasu byl takový nějaký vlažný. První 2 minuty se soupeři oťukávali, jak sousedovic Pepíček vrbový klacík při výrobě píšťaličky, ale nic z toho. Už jsme se začali nudit, ale náhle došlo ke špatnému střídání hostí, čehož využil starý lišák Říha. Chytil puk na svojí červené čáře a s hlavou vytočenou doleva jako sova, pozorující vlak, našel na druhé straně píseckého stadionu Dana Jungbauera, který počkal, až si Říha dojde k bráně a nasměroval puk jeho směrem. A protože soupeřův hlídací pes měl vypadlé zuby, mohl Jeník v klidu došourat puk do prázdné brány. Pak přišla taková pasáž, kdy jsme se snažili rozcupovat soupeřův styl jak kominíci v osmačtyřicátém buržousty a měli i několik zajímavých šancí. Zejména naši obránci a hlavně jeden reklamní specialista v oboru erektivních přípravků pro důchodce, byli v tomto směru velice aktivní. Už jsme chtěli volat deset! deset! a než jsme se nadáli, bylo to 1:1. Kozina na místě obránce adresoval přihrávku na svého kolegu, k jeho smůle však po prknech a jediný kdo to zachytil, byl hostující nájezdník. Ti naši ho nechali vykroužit, vystřelit a jeho kolegu tečovat před brankářem. Měli jsme možnost hrát nějaké přesilovky, soupeři jsme nepůjčili puk, přihrávali jsme si jak hrdé trio Anisyn, Animáma, Anitáta a nic z toho. Střela žádná, pořád pokusy vyšachovat obranu hostí a dávat do prázdné. Když už jsem utrousil nejedno sprosté slovo, tak se to našim zlatým hochům konečně povedlo, když personální náčelní po krásné přihrávce vymetl horní část soupeřovy klece. A tak se šlo do kabin. Po počáteční panické hrůze, se to končně rozjelo. Dali jsme 4 góly, kdy se trefili i takoví střelci, jako Burky, Patolog a ředitel. Ten ale z očividného ofsajdu. Nebudu psát, že z metrového, napíši jen z půmetrového nebo bude požadovat opět omluvu jako posledně, když jsem detailně popsal jeho zadovku. Za zmínku stojí i dva góly soupeře, které vsítil v průběhu druhé třetiny. Oba měly společného jmenovatele a to pravděpodobně snění našeho gólmana nad kachnou od babičky nebo představy nejhrubšího zrna nepublikovatelné na veřejné síti. Jak jinak si vysvětlit, že druhý gól hostí padl pro průchodu puku kolem jeho hokejky a následném zasunutí hostujícím hráčem a druhý pak po ukázkovém zakleknutí k zemi hodné olympijských parametrů, bohužel jen, že puk byl už v bráně. V poslední třetině jsme se pěkně nervovali. Naši borcí občas přestali hrát, takže nás soupeř zatlačil do našeho pásma jako nadmutý jezevec svoji stolici. Nechali jsme soupeře vstupovat do šancí, nájezdů a já nevím čeho všeho, abychom nechali napravit našeho Kávu zaváhání při 2 gólech soupeře. Ten, jakoby chtěl trenérovi Jandačovi dokázat, že na něj zapomněl s nominací do Pchjončangu, lapil jeden nebezpečný puk za druhým. Když se k tomu ještě přidal soupeřův brankář svými výjezdy a akrobatickými kousky a prázdnou brankou, kam jsme neuměli dát gól, byla to celkem pěkná show. Nakonec ve třetí třetině gól nepadl, jen po Patologově střele zazvonila tyčka.Vyhráli jsme a to je dobře. Soupeř nevyužil dvouminutovou přesilovku 5 na 3 a tak se vyhrát nedá.