Sokol Radomyšl Sokol Radomyšl

HC Sokol Radomyšl

 

p1080790 b-volf-ondrej-gaba myslivec-penicka-bouska-major_0 dsc_0319 dsc_0331 dsc_2686

Tak je to za námi

Dlouho jsem se neozval, protože mnoho mých povinností neumožnilo mi psáti a zápasy Sokolíků navštíviti. Ale po pořádku. Závěr základní části Krajské hokejové ligy nezastihl naši družinu v nejlepším rozpoložení. Nějak se tak moc nedařilo. Při vyprávění mých šťastnějších kolegů, kteří měli tu možnost na vlastní oči vidět tu bídu, jsem zatlačil slzu, jako krokodýl, kterému se vzpříčil v hubě rohlík. Dostali jsme na budku ve Winnipegu a ještě že jsme dokázali přetlačit béčko táborských kohoutů, protože do neděle změnili pohlaví. Konec konců skončili jsme základní část na pěkném třetím místě, což byl asi nejlepší výsledek za existenci Sokola v KHL. Toto nadpozemské vzedmutí nám umožnilo přemýšlet nad ještě vyššími metami. V Play-Off jsme měli narazit na Milevsko, což se také jeden pátek stalo. Všichni nabuzeni na skvělý hokej a plná rolba aréna hurónsky vyřvávala pokřiky tu na jednu tu na druhou stranu. I vuvuzela se objevila. Nechci popisovat celý zápas, protože jsem jeho průběh již zapomněl a hlasový záznam jsmem vzteky zničil, ale myslím, že alespoň chvíle se 20 přítomných diváků dobře bavilo. Šťastnější byli nakonec hosté, kteří se tlačili víc do brány, do šatny a do hospody. My jsme se tlačili akorát na záchod. No nedalo se nic dělat, naštván jsem opouštěl arénu a čekal, uděláme-li my něco v neděli a vrátíme sérii do Písku. To se také stalo. Po výborném výkonu, hodném Hurvínka lezoucího za paní Kateřinou na skálu (to byla ta co jí Spejbl oblboval) a Milevsko jsme porazili. Na třetí zápas do Písku jsme nemohl zabrousit, protože jsem večer seděl v hospodě v obci Mürzhofen a nervozitou jsem si neužil kaviár a hovězí líčka s lanýži v bešamelové omáčce. Podle zpráv přítomných Číňanů to byl zápas pohledný, nervózní a vyhrálo prý usměvavější družstvo. Celý náš tým prý rozhodčí přeříz (jen nevím který), jinak by prý jednoznačně vyhráli. Co se dá ale dělat. Prohráli jsme a sezóna pro nás skončila. To ale nevadí, budeme se těšit dozajista na příští. Předpokládám, že až se náčelník vrátí z dovolené na měsíci, zařídí dozajista závěrečné posezení někde u piva s utopenci a roštěnkami. Já budu poctivě referovat o letní přípravě a dalších radostech.

Informace o článku

Datum
19.03.2018

Autor
Homér

Kategorie

Comments are closed.