p1080776 p1080792 p1080798 p1110549 strelec-tomas-burkon-jakub-bican dsc_2871

Slévárna

No ani nevím jak začít referovat o dalším domácím zápase s posledním týmem tabulky z Humpolce. Předně, že asi všichni očekávali, že se ani neohlédneme, dáme soupeři desítku a půjdeme na pivo. Ale člověk míní a hráči Humpolce mění. Už ve třetí minutě, kdy jsme do té doby nepustili hráče soupeře za naší modrou, se ukázalo, jak to asi bude probíhat. Kde se vzali, tu se vzali po propadnutí v rohu se zjevili dva hostující hráči sami před naším gólmanem a málem bylo neveselo. První gól v soupeřově síti se třepetal po využití přesilovky 5 na 3, když našeho neohroženého reka faulovali na cestě do branky hned dvakrát a tak si oba šli sednout do chládku. Gól dával Pěnda, kdy někde tak plus mínus 2-5 metrů za modrou vypálil ránu, jak Rumcajs žalud a prostřelil hostujícího gólmana. V osmé minutě bylo ještě veseleji, kdy Radek Volf ml. (st. seděl v autobuse) vystřelil od modré puk v úrovni očí křováckého náčelníka Ping-Xi-Luk-Suk a k překvapení všech zaplul puk do brány. Nicméně dvougólové vedení neznamenalo, že bychom se uklidnili a nevyráběli minely v obranné činnosti a nehořeli tam, jako minule. V útočné činnosti jsme si vytvářeli šancí dost, což o to, ale všechny naše šance končily místo střelou ještě jednou zbytečnou přihrávkou, která skončila na hokejce bránícího hráče nebo rovnou útočícího hráče hostí v brejku. Měla nás varovat již nastřelená tyčka soupeřem ve dvanácté minutě, ale nevarovala. Po tom, co několik našich hráčů ujelo do brejku, finální přihrávku dali soupeři. Ten nelenil přijel k našemu gólmanovi a po několika pokusech Sokolíků vyhodit puk, skončil u nás v bráně. Naštěstí Pepa Vlk v té samé minutě dal na 3:1 a bylo veseleji. Nic to ovšem neměnilo na tom, že jsme přehrávali situace, hořeli v obraně a nechali si občas vnutit plácanou. Na druhou třetinu jsem se přesunul do VIP zóny na párek abych viděl, jak v 25. minutě si náš gólman s obráncem dávali tak dlouho přednost, že puk ve své trajektorii putoval kolem brány do mantinelu, tam se odrazil, získal kinetickou energii od mantinelu, vrátil se zpět a za nevěřícného pohledu našeho beka prolétl našemu gólmanovi pod suspenzorem a kdo by to byl řekl, že se objeví na holi úplně volného hráče hostí před prázdnou bránou. 3:2. A aby to nebylo málo, z následující akce někdo z našich obránců ometl mantinel, tam nějaký cizí lišák, tečoval to doprostřed, tam druhý lišák a gól. 3:3. Ještě že Hovy v 35. minutě strhnul vedení na naší stranu. Musím se zmínit o jednom fantastickém zákroku našeho gólmana asi v půli druhé třetiny. Byli jsme zamčeni v pásmu jak pás cudnosti vnadné šlechtičny a když jsme se konečně vymanili z područí, opět jsme přenechali puk soupeři. Ten ve dvou tak nějak pelášil vstříc naší bráně. Zkrátka a dobře, brankář už ležel na zemi a hostující útočník střílel do prázdné brány, asi tak doprostřed. Náš gólman ještě stihl spočíst dráhu a rychlost letícího puku, švihem ruky, připomínajícím Mika Tysona v nejlepších letech vytrčil lapačku do brány a puk ji nemilosrdně trefil. Dali jsme si na tento zákrok století ve VIP zóně jeden párek navíc. Třetí třetina byla opět jedna velká lapálie. Útoky jsme valili na branku jak ložisko ve vesmírném chodítku, ale tak nějak jsme narazili na vakuum. Když už tedy hráč s číslem 17 v našem dresu stál 3 metry sám od gólmana, s napřaženou hokejkou, že by sundal reproduktory ze stropu a já se schoval pod plexi za bránou za mantinel, neb jsem čekal protržení sítě, rozbití plexiskla a mojí hlavy, tak výsledkem byly pouze moje prasklé kalhoty. Soupeř vyrovnal. Naši se snažili, změnili složení útoků, ale nic platné. Sláva začal tvrdit muziku, posílen zvedáním pytlů s minerálními doplňkovými krmivy, mléčnými náhražkami a sorbanem draselným, ale na víc než na remízu v základní hrací době to nestačilo. No a v prodloužení nakonec rozhodl nehrající kapitán nebo hrající trenér nebo co má za funkci Radek Hovora o zisku bodu navíc, když objel nikým neatakován branku soupeře jako naštvaný manžel drahé auto milence svojí ženy (nebudu komentovat, co si tím kompenzuje), pětikorunou. Zaplať pánbůh.

TJ Sokol Radomyšl – TJ Jiskra Humpolec 5:4 v prodl. (3:1, 1:2, 0:1 – 1:0)
6. Pěnička (O. Gába, J. Slavík), 8. R. Volf ml. (O. Gába, J. Slavík), 14. Vlk (Hovora, R. Volf ml.), 35. Hovora, 62. Hovora – 14. Š. Prokop (Motl), 25. Bambula (Brychta), 26. Š. Prokop (Hynek), 49. Š. Prokop (Šerák).
Rozhodčí: Vovčko – M. Matoušek, Knor.
Vyloučení: 4:6. Ve 13. minutě nedal Hubata (Humpolec) tr. střílení.
Využití: 1:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 70.
S. Radomyšl: Žilinčík – Pěnička, R. Volf ml., P. Procházka, M. Škoda, F. Procházka – Brož, Jungbauer, J. Slavík, O. Gába, Hovora, Vlk, P. Březina, Stauber, Šimoník. Hrající trenér Radek Hovora.
J. Humpolec: Machotka – Kříž, Hlavnička, Šerák, Motl – Š. Prokop, Hynek, Hendrych, Brychta, Bambula, Hubata, Brázda, Dolejš, Kavka. Trenéři Jiří Zour a Tomáš Maršík.

04.11.2018

2 to “Slévárna”

1. Vachovec V. napsal:

„Homére“ chybí mě vaše vtipné postřehy z hokejového prostředí Radomyšle. Skuste občas nějakou glosu napsat: Děkuji Vachovec V.

Zanechat komentář