p1080787 p1150594 p1110561 b-martin-marik-vyrovnal_0 roman-sulcik-dal-branku-jakubu-myslivecovi dsc_2598

Tak nám to zase začalo…

Člověk si ani neohřál pořádně půlky, nestačil si ani nastřádat vejce na zimu a už je tu najednou nová sezóna. Včera to sice už byl třetí zápas, ale já byl na prvním a to ještě od druhé třetiny, protože jsem musel rozehřát vložku. Tu krbovou. Ještě že mám ale svědomitého referenta v podobě bývalého náčelníka, který na mé dotazy ohledně mnou neshlédnutých zápasů odpovídal stylem: Říha hrál dobře nebo Pepíček to rozhodl. No a z takovýchto hodnocení není věru lehké psát reportáž. To už mám i víc informací o hmotnosti snědené krkovice a množství kuřecích závitků vařených sous vide. První zápas se Strakonicemi se během zápasu změnil v přestřelku, za kterou by se nemuseli stydět ani ragbisté Nového Zélandu při hře proti Horní Voltě (Burkina Faso). Podle neověřených informací po pátém gólu v naší síti vyměnili trenéři gólmana, ledaři hadr a domácí diváci si vyměnili spodní prádlo, protože to bylo k po…. Nicméně konečný výsledek prohra 5:8 byl celkem přijatelný. Já jsem se zápasu nezúčastnil, bo jsem se musel účastnit sešlosti bývalých kádrů různých pražských univerzit v Poděbradech. To zápas v Jindřichově Hradci byl něco jiného. Tam jsem se nezúčastnil, protože to bylo moc daleko. Nicméně po heroickém výkonu, srovnatelnému snad jen s prací Charlie Chaplina ve filmu Moderní doba, jsme zvítězili snad 3:2 nebo kolik, ale hlavně jsi si připsali skalp loňského vítěze KHL, 3 body do tabulky a kýbl sebevědomí, kdy bychom si snad troufli i na medvěda před jeho večeří. Nabyté sebevědomí jsme se pokusili využít v souboji s Pelhřimovem. Tento ještě vloni účastník druhé ligy přijel na písecký led posílen vědomím, že ještě neztratil ani bod. Já jsem kvůli výše zmíněné povinnosti s vložkou přišel až po první třetině a hned jsem se nestačil divit. Několikrát jsem koukal na trestnou lavici, výsledkovou tabuli a dokonce jsem se přistihl, že koukám i na kostku nad ledem, abych se ujistil, jestli nehrajeme náhodou v oslabení, protože za prvních 5 minut jsme se dostali za červenou čáru jen párkrát. Nicméně gólman chytal jak z partesu a měl v bráně tolik práce, že za kominíků by mu šli připíchnout na plastrón řád. A klidně i ve hře. Nicméně právě v té době se nechal vyloučit Vejdys a když už to vypadalo, že přečkáme oslabení bez úhony, tak po nějakém našem výletu do útočného pásma a smrtelném ohrožení hostující branky, se najednou zjevili 3 hráči v přečíslení na naší bránu a nejdřív vystřelil jeden, dorážel druhej a nepokrytý třetí protrhnul naší síť. To bychom ale nebyli my, abychom se nevrhli do útoku jak Stachanovci na na novou uhelnou sloj vrcholného karbonového období, objevenou soudruhem Stalinem při cestě na záchod. Odměnou nám byl v čase 36:06 gól ředitele Šíši, který lišácky tečoval střílenou přihrávku (nebo přihrávanou střelu?) a ta se zastavila až v síti. Mezitím i poté jsme přebrali otěže zápasu jako Manka Cipíska od Rumcajse a nějaké šance byly. Ne že né. Lišácké střely od modré, chytré tečování a Dymákův nápřah mezi kruhy, kdy málem rozbil světla na stropě písecké arény. Nejdřív hokejkou, jak se rozpřáhl a pak pukem, který tam doputoval. Do kabin se šlo za sympatického stavu 2:3. Třetí třetina ale bohužel ukázala hokejovou převahu našeho soupeře. Sokolíci bojovali, stahovali skóre-ne kalhoty-ale bohužel to nestačilo. Trochu se k nám přiklonila i smůla, kdy hostující Votápek minutu a 16 vteřin po začátku trefil tyčku od ní gólmana a od něj do branky. A když jsme dostali za 3 minuty na 5:2, vypadalo to, že bude po zápase. Jenže za dvacet vteřin po té to bylo jen o 2 góly, kdy Sláva projel po pravé straně jak eskymák nezamrzlou řekou, naservíroval puk Tomáši Stauberovi před bránu a ten to trefil tak, že potvrzení gólu muselo předcházet několikeré zkoumání videa, rozmontování kostky a elektronická tužka ředitele nejmenované firmy prodávající traktory. No a pak to bylo zase o 3 góly, když jsme dostali takovýho šmudlu. Nic už na tom nezměnil gól v poslední minutě, kdy odpadový guru Kuba opět šikovně nastavil hůl, kterou trefil puk a spadl do branky. Ten puk. Původně chtěl asi trefit vajgla na ledě, ale když z toho byl gól, nebudeme ho rozporovat. Jinak musím říct, že zápas to byl moc pěkný, který vyhrál sice hokejovější, ale na góly šťastnější tým. A na ty jsem slyšel, že se hraje.

TJ Sokol Radomyšl – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:6 (1:2, 1:1, 2:3)
8. Vejda (Šimoník, O. Gába), 37. Šimoník (R. Volf ml., O. Gába), 45. Stauber (Slavík, Šafář), 60. Šimoník (R. Volf ml., O. Gába) – 5. F. Kasalý (Martin Hadrava), 6. B. Svoboda (Kopic), 27. Port (Martin Hadrava), 42. Votápek (Kopic, D. Kasalý), 45. Kopic (B. Svoboda), 54. Martin Hadrava (Port).
Rozhodčí: Vovčko – Diviš, Mašek.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 2:2.
Diváků: 90.
S. Radomyšl: Žilinčík – Šafář, M. Hřebíček, Vejda, F. Procházka, Kulvejt, Pěnička – Slavík, Stauber, Jungbauer, R. Volf ml., O. Gába, Šimoník, Vlk, P. Březina, Brož. Trenéři Milan Tollinger a David Míka.
HC Pelhřimov: Jíra – Martínek, Port, F. Bříza, D. Kasalý, Hráček, Zadražil, od 41. navíc Doubek – F. Kasalý, Martin Hadrava, Marek Hadrava, B. Svoboda, Votápek, Kopic, Buchta, Siřiště, D. Šulák. Trenéři Josef Lukašík a Miroslav Humeš.

06.10.2019