p1080776 p1150595 p1150960 b-martin-marik-vyrovnal jan-marousek dsc_0336

Zprávy i ze zimních stadionů

Protože není o čem psát, přináším alespoň zprávy, i když poněkud zastaralé:

Z domova :

Stále se nám množí případy emigrace bývalých státních či stranických představitelů Československa. Například ve včerejších odpoledních hodinách paní Marie …píp… a Jiřina …píp… požádali o politický azyl v indickém Pandžábu. Pro tuto zemi se rozhodly proto, že v Indii jsou krávy posvátné. Také bývalý tajemník ÚVKSČ pan Milouš …píp… požádal bezprostředně po výslechu u vojenské prokuratury v táboře o politický azyl v Norsku. Norský král Herold V. mu vyhověl, neboť se prokázalo, že pan Milouš pochází z Osla.

Dušan Slobodník utrpěl šok a lehké zranění při autonehodě svého služebního vozidla ministerstva kultury. Na vlhké vozovce jeho rikša nezvládla řízení a v pravotočivé zatáčce mu ujely cvičky.,

Nyní zpravodajství ze světa :

První zpráva je ze společenství z oblasti kosmonautiky a je poněkud tragická : Nedaleko hvězdného městečka se zřítil ruský raketoplán Buran. V jeho dřevěných troskách ze sedmi astronautů nalezlo smrt čtyři, přežili pouze palubní truhlář, topič a nástěnkář.

Také další zpráva je z kosmonautiky, tentokrát z USA. Americký raketoplán Columbia, který se vrátil z oběžné dráhy kolem Země. Astronauté Gordon Fallerten a Jack Lauzma na tiskové konferenci v americkém Hustonu prohlásili, že se ve vesmíru setkali s neznámým létajícím objektem. Nejprve se domnívali, že jde o UFO, později o špionážní družici. Nakonec se incident vysvětlil – byla to vrátnice z Černobylu.

Společenství nezávislých států.

Na hranicích Ruska a Číny došlo ve včerejších nočních hodinách k závažnému incidentu. Dvě čínské stíhačky napadly pokojně orající  ruský traktor. Ten střelbu opětoval, poté se vznesl a odlétl zpět na základnu.

Ve včerejších velmi pozdních hodinách přistálo ruské kosmické plavidlo Sojuz TZ 72 na povrchu Slunce. Oba kosmonauti Fjodor Serevjetev a Viktor Sergejevič Stokurev se těší dobrému zdraví a na otázku redaktora týdeníku Pravda jak se jim dařilo vyřešit problém s vysokými teplotami kosmonauté odpověděli : „Přistáli jsme v noci“.

Bývalá NDR předvedla nový typ vozu Wartburg, který vyniká karosérií nepodléhající módním vlivům. Novinkou je tříválcový dvoutaktní motor pracující na principu náhodných výbuchů.

A nyní ještě pár štěků ze sportu :

Naši sportovní střelci mile překvapili na střelecké revue v Madridu. Nejúspěšnějším střelcem se stal Bohumil Major, který si přivezl 2 zlaté medaile, 1 stříbrnou, 3 bronzové a 15 broků v zádech.

Nyní se ještě ve zkratce vraťme k MS v ledním hokeji, které se letos konalo v Praze a v Bratislavě a ve finále se utkalo Společenství nezávislých států a Kanady. Komentuje Karol Eva – pardon, to je jeho krycí jméno – Karol Polák :

„Čože, čože něpočujem do riti áno, dobrý večer z MS v ledním hokeji tady u nás v Blave. Na ledovou plochu nastupujú rozhodcovia : hlavním rozhodčom je Švéd Erikson, čárovými pak Larson a Klakson. Nastupujú Rusi v zostavě : Sokolov, Chomutov, Litvínov, Benešov, Sabinov, Jáchymov, Anisyn, Animáma, Anitáta, Lišakov, Ušakov, Solohubov, Trojhubov, Pupkin, Kalašnikov, Sergej Padnakušnu a Viktor Ochlupin. Nastupuje Kanada s javorovým listem na prsou v sestavách : Peter Šťastný, Anton Šťastný, Marian Šťastný, Nový, Dvořák, Pouzar, Hlíva, Pivoňka, Straka, Jágr a Hrdina – ovšem ten je tam legálně, takže předávám slovo zpět do Prahy.“

Tak a to je z MS pro tuto chvíli vše.

Čerpáno ze zdroje: Zdeněk Izer- Ve dne zataženo v noci roztaženo

Nashledanou příště.