p1110542 p1110561 radomysl-na-kolenou-s-pukem-david-kovar dsc_0326 dsc_0331 dsc_2647

Přepište dějiny

A to hned dvakrát. Jednak, že jsme prvně za trvání naší účasti v Šumavské hokejové lize porazili prodavače hnojiv (Agro Blatná) a jednak, že jsem po roce opět vstřelil gól. Ale po pořádku. Ráno v netradičně brzkou hodinu jsme se sešli v krásném počtu 8 kousků a v šatně jsme vtipkovali, jak asi dopadne dnešní zápas a že doufáme, že kvůli brzké hodině soupeř nepřijede a my se rozjedeme domů. Vzhledem k tomu, že soupeř přinesl soupisku, kde kromě Strakonických juniorů (asi měli jinou práci) nebyl vyškrtnutý nikdo, tak nám spadla brada. Když jsme vyjeli na led, tak jsme viděli tolik žlutých soupeřů naproti, že by by vytvořili frontu ze Strakonic do Horažďovic. A ani by to nemuselo být na délku hokejky. Nicméně, řekli jsme si taktiku, že budeme hrát od zadu, narušovat rozehrávku ve středním pásmu a budeme důslední před brankářem. A hlavně brejky. Taktiku od zadu dodržoval zejména Mrazák, kterého jsem opět postavil do obrany a ten si tak tu obranu hlídal, že jsem ani občas neviděl jeho číslo, jak byl daleko. A ani to nemuselo být kvůli tomu, že jsem stál na své oblíbené červené. No jinak soupeř se ujal vedení, my jsme kontrovali, uběhlo pár vteřin a soupeř opět vedl. My jsme se ale nevzdali. Vyrovnání  a ujali jsme se vedení. A pak to přišlo. To druhé přepisování historie. Měl jsem v tom střídání pořád takový nutkání, abych opustil červenou čáru a zapojil se do útočné akce. Popojel jsem ladným skluzem, který by mi mohl závidět i Karl Emil Julius Ulrich Salchow a najednou koukám, proti mě se kutálí puk. Zařadil jsem čtyřku, dostal jsme se k tomu kutálejícímu se nesmyslu, zavřel oči a plácnul. Ještě jsem z toho vysílení upadl a čekal jak to dopadne. No a najednou se všichni na ledě (teda mimo soupeře) radovali a byl tam. Ani nevím jak. Pak jsme takticky dohráli poslední třetinu a soupeře k ničemu nepustili. Stihl ještě sice snížit na 5:4, ale to bylo vše. Zápas orámovala pěstní vložka, chytání pod krkem a spoustu nepublikovatelných sprostých slov. Ještě že toho hostujícího bambinota poslali rozhodčí do sprch. Takže hip, hip, hurá. Musím pochválit celý tým za bojovnost, gólman měl svůj den a vůbec nám to sedlo. Výčet mých skutků: 3 kanadské body, jedna nalejvka na gól soupeře a jeden zákrok místo brankáře, po kterém mi hraje ruka všemi barvami.

04.12.2011