p1080798 p1150594 p1110550 p1110554 dsc_0316 p1110887

Tož cyglistům upadly šlapky

Tak se opět přepisovala historie a popraskaly zaběhnuté ledy. Porazili jsme Sport Bike 5:4. Dnes se nás sešla partička 11 lidí a jako Sybila se projevil Venca Kokrda, který tvrdil již v šatně, že dneska určitě vyhrajeme, bo je dobrá konstelace hvězd. Na rozbruslení jsme pozorovali soupeře, který jezdil jak čamrda a naháněl strach svojí rychlostí a různými ekvilibristickými kousky. Brankáře bychom mohli z fleku vyměnit, protože ten jejich měl starý dres Radomyšle a zlí jazykové tvrdili, že i půl výstroje. To ale nemohu komentovat, páč jsem ještě zelenáč, co se dění v Radomyšli týká a nepamatuji tolik co Franta Očenášek. No ale ještě že jsme si nechali v bráně Kafíka, protože na rozdíl od pátku měl dnes den a podržel nás jak se sluší a patří. Takže dnes si rozhodně vylepšil ten ukazatel zabřeznutí po první inseminaci, jak jsme psal posledně o mnoho procentních bodů a začalo se to číslo nebezpečně podobat procentní úspěšnosti zákroků brankářské dvojice Vokoun-Neuwirth ve Washingtonu Capitals. Ale zpátky ke hře. První a druhá třetina byly velice vyrovnané. Opět jsme bohužel dostali góly po individuálních chybách a opět jsem byl vyvolen udělat alespoň jednu a kdyby jsme byli nevyhráli, tak jsem snad spáchal rituální sebevraždu harakiri. Jenom nevím čím, asi zlomenou hokejkou. Po dvou třetinách jsme prohrávali 1:2 a o přestávce jsem si řekli, že s tím musíme něco udělat, že na ně máme, protože například ve druhé třetině jsme měli střídání, kdy jsme soupeře nepustili ze třetiny.Vrhli jsme se na soupeře silou hroznou, využívali jsme brejky po okénkách v soupeřově obraně a než se nadál, vedli jsme 5:2. No a takový stav se jen tak nepouští. Smolařem dne byl Fotograf (Venca Kokrda), který z vyplazeným jazykem ze své pozice obránce najížděl před branku, Pavel Hejl ho neomylně našel, Venca se rozmáchl, praštil do puku směrem na branku a ten strašnou rychlostí 7 km/h (rychlejší chůze) plachtil na branku. Vzhledem k tomu, že před bránou bylo cca 8 lidí plus soupeřův brankář, který dělal vše proto, aby nedostal gól, neměl Fotografův projektil šanci touto haldou projít. Zápas jsme ještě dovedli zdramatizovat, to když asi 3 minuty před koncem jsme nechali  soupeřova hráče projít naším obranným pásmem jak Drápalíka pod koly kombajnu ve filmu Vesničko má středisková, ten neváhal, puk posunul před naší branku kde stál soupeřův hráč. Já tam šťouchal a šťouchal, jakobych… dělal kaši, ale nepomohlo nic. Soupeřův štírek ale přesunul sílu ze své hole na puk, ten po vektoru přímém a trajektorii trnité doputoval pod laterální částí dolní končetiny našeho gólmana do branky (zkrátka a dobře plácnul do puku a pod betony dal gól). Poslední minuty a sekundy i přes vyloučení Fotografa jsme uhlídali, až na jednu zapomnětlivost 3 vteřiny před koncem, kdy jsme dostali gól, který ale už nic neřešil. Mohli jsme se tedy radovat z překvapivého vítězství a dát si tak opožděný vánoční dárek. Moje bilance: plus mínus body -2, jeden jazyk na vestě, dále jsem utrpěl nastřelení palečku (bolí au au), jeden úder holí do hlavy a musím si jít znova umýt ruce, protože mi strašně smrdí od rukavic. Taky jsme měl jednu geniální myšlenku, jak vysunout samotného kapitána do brejku, realizoval jsem jí, nádherně jsme připravil přihrávku, úplně přesně na hůl. Jenže to asi tak geniální nebylo, protože to soupeř vystihl a dal gól. Tak snad příště.

Branky: Mrazák 2x, Mrazák bratr 1x, GoGo a Honza Molek

27.12.2011