Sokol Radomyšl Sokol Radomyšl

HC Sokol Radomyšl

 

p1080768 p1150591 p1110541 p1110554 radomysl-na-kolenou-s-pukem-david-kovar dsc_0336

Dudákům praskly měchy

Tak dnes byl veliký svátek hokeje, kterého jsem bohužel nemohl být účasten osobně, bo jsem se vrtěl na zápase v Sušici. To ale nevadí, já si poradím i s touto situací a na základě mnoha rozhovorů, které jsem vedl u krkovice v pozápasové euforii, budu jistě tou pravou osobou, která může zpravit hokejový národ o tomto památném zápase. Jako vždy v takovýchto zápasech se sešlo v Komterm aréně tolik lidí, že kdyby jich přišlo ještě víc, tak by museli viset u stropu. No když vidím číslo 500 v oficiálním zápise, tak by se tam asi někdo ještě vešel. Atmosféra byla vskutku skvělá. Soupeři se na sebe vrhli, jak se sluší a patří a nutno říct, že se hrál oboustranně krásný hokej s převahou Strakonic v první třetině. Naše nové posily z extraligových vod, se rozkoukávaly, aby se v dalších fázích zápasu naplno projevila jejich zkušenost. Co mi bylo kladeno na srdce, že musím opět vyzdvihnout hru třetího útoku mladíků nadpozemského umění všeho, zejména Stropa s Bícou, kteří se lepší zápas od zápasu a co je na jejich výkonu nejlepší, myslí při něm i na blaho diváka. Dnes opět Petr Stropnický oprášil svojí holubičku se střelou tak prudkou, že i splašený šnek by ztratil svojí ulitu, kdyby měl tak rychle lézt. První třetinu jsme prohráli 0:1 a když v čase 23:20 přidali hosté druhou branku, vypadalo to zle nedobře. V tom momentě jsme taky dostali informaci do Sušice a nechtělo se nám žít. Bohužel budoucnost ukázala, že to nebylo naposledy. Nicméně, naši hráči zabrali, útok střídal útok a protože se k tomu přidali i hráči hostí, byl k vidění krásný hokej. Co víc by si divák měl přát. No a naši borci projevili svojí houževnatost a než se soupeř nadál během necelých 5 minut to najednou bylo 2:2 a byli jsme v laufu. Naštěstí ne v laufu houfnice, ale v tom správném hokejovém. Góly dávali Dan Jungbauer a posila Filip Vlček nechytalelnou ranou, na kterou ani nejlepší gólman krajské ligy nestačil víc než zafunět. Do třetí třetiny jsme vlétli na soupeře jako netopýr na trus a výsledkem byly 2 góly Jana Bohouše Sýbka a 2 góly Jana Marouška. Soupeř byl na ručník a my se viděli ve vítězném řevu. V tu chvíli pod dojmem nastalé situace opustil náš generální manager klobásu ve VIP zóně a měl neodolatelné nutkání vydat alespoň jedno manažerské rozhodnutí. Zašel za trenérem na lavičku a řekl, že je potřeba odvolat brankáře, aby jsme vyhráli o 4 góly. Jakoby nevěděl, že jeho takovéto řeči mají vždy neblahý vliv na chod dalších událostí. To byl také moment, kdy nám skončil zápas v Sušici a prostřednictvím telefonních linek nejmenovaného operátora jsme ještě se zpocenou hlavou (záměrně říkám hlavou, protože vlasy nemám), spojil s generální manažerem, který mi sdělil, že je stav 5:2, 5 minut před koncem. V naší kabině propukl jásot, jen já jsem ho krotil slovy: Počkejte na konec, u nás je možné všechno. No a asi v minulém životě jsem musel být přítomen ve věštírně v Delfách (to je tam jak byli všichni permanentně zhulený) minimálně jako stolek, protože co se nestalo. Čas 56:36- 5:3. Čas 58:05- vyloučení Karla Mošovského, za 22 vteřin přesilovka využita-5:4. No aby se to nepletlo, soupeř 11 vteřin před koncem vyrovnal na 5:5. Gól orámovala taková menší pěstní vložka, kdy si hráči soupeře opět jako posledně v Písku neodpustili nějaké hambaté posunky a a někteří z nich byli i docela držtkatí, tak se to semlelo. Zápas došel do samostatných nájezdů, kde jsme slavili zasloužené vítězství. Hosté proti nám postavili do brány Hajnýho, kterej ještě nedávno chytal u nás, ale nebylo to nic platný. Rozhodují nájezd proměnil Jan Maroušek. I když až na závěrečný kolaps je potřeba pochválit celé mužstvo, byl to bezpochyby zápas Jana Marouška o čemž svědčí 4 body včetně proměněného posledního trestného střílení. Zapomněl jsem jen říct, že když jsem z auta volal asistentovi generálního managera a ten mi sdělil, že je to 5:5 a jedou se nájezdy, nechtělo se mi žít po druhé a zapomněl jsem i že jedu. Tak že hoši, tohle mi nedělejte, jinak mě máte na svědomí a budete si články psát sami. Třeba Bíca se Stropem, ti mají dobrou slovní zásobu, jak jsem měl možnost na Facebooku zjistit. Zítra se ještě spojím s trenérem a možná článek doplním. To ale jen možná.

Branky: Dan Jungbauer, Filip Vlček, Jan Bohouš Sýbek 2x,  Jan Maroušek 2x

Informace o článku

Datum
21.01.2012

Autor
Homér

Kategorie

Comments are closed.