p1080785 p1150579 b-daniel-jungbauer b-volf-ondrej-gaba dsc_2871 p1110887

Sokol versus soupeři – 40:10

To je skóre ze tří zápasů všech mužstev Sokola Radomyšl. Dnes se hrálo poslední víkendové utkání a to mužstva „B“ proti SKP Policie. V šatně nás čekalo velké překvapení, nejenom že se nás opět sešlo asi 16, ale že přijela i zahraniční posila pro tým „B“. Z Rakouského Zell am See přijel forward s mezinárodními zkušenostmi Mazy (čti Maci) von Eisbär und Wasserpferd, aby rozhýbal stojaté vody naší útočné vozby. Začátek zápasu byl ve znamení menší nervozity. Opora naší branky (jako že by spadla, kdyby se o ní neopíral) Kafík byl odpoledne notnou dobu v nálevně Palermo, deset minut před začátkem zápasu dostal náramnou chuť na cigáro a teprve pak se šel oblékat. Soupeř už stál připraven na vhazování a náš brankář nikde. Tak jsem se hrdinně postavil do branky, že jí budu hájit, ale někdo mi řekl, abych tam radši pustil někoho s mřížkou, nebo budu mít zuby jak noty na buben. No, ale naštěstí, ještě než se vhodil puk, se přiřítil šílenou rychlostí závodního plže do branky, s tím, že bude chytat rozumem. Všichni jsme se pokřižovali, protože nic jiného se dělat v ten moment nedalo. No a zápas začal. Nastoupili jsme v plném složení a šli jsme do toho po hlavě. První gól vsítil navrátilec Víťa Křišťan, než jsme ho pro nedostatek obránců nadelegovali do obrany, kde se mnou vytvořil tak neprostupnou dvojici, že jen Laurel a Hardy byli lepší. Já osobně jsem měl několik světlejších momentů a to zejména ve druhé třetině, když jsem vyslal do samostatného úniku Ondru Mráze, který zavěsil.Jeho gól jsem bohužel nestihl ani vidět, protože s jazykem na vestě jsem se plížil skluzem ospalým na střídačku lapaje po dechu a vzívajíce všechny svaté. No a co říci k samotnému zápasu. Zahraniční posila předvedla několik chválihodných nahrávek, že strážci zákona nestačili ani zareagovat no a GoGo na druhé straně drátu neváhal. Ani nevím kolik dal gólů, jestli 4 nebo pět. Co se mi dnes obzvláště líbilo, že roli varietního umělce jsem neměl dnes já, ale právě GoGo. V poslední třetině dostal (už ani nevím od koho) perfektní pas, udělal si prádlo skoro z celého týmu hostí, přijel před brankáře, ten nevěděl, jestli má stát, ležet nebo sedět, šel doprava, GoGo doleva a tudíž v brance bylo místa, že i žací traktůrek Bédy Trávníčka by mohl zaparkovat v konstrukci, aniž by gólmanovi přejel nohy a my všichni už bouchali do mantinelu. Jenže co se nestalo. Při výkrutu doleva udělal bruslař předpisového odpíchnutého lomeňáka (já dávám známku 5,5), natáhl se jak široký tak dlouhý, před tím ještě máchl do vzduchu a jediný výsledek byl, že vychýlil z trajektorie zbloudilého komára, který si popletl roční období, neboť jak jsme jezdili rychle, tak jsme zahřáli vzduch na 30 stupňů a to komára zmátlo. Gogo ještě stačil předpisově roztáhnout nohy a ruce, takže z dálky vypadal jako hvězdice mořská. Wikipedie praví, že Hvězdice (Asteroidea) je třída ostnokožců. Hvězdice mají pětiramenné tělo, uprostřed těla se nachází tělní terč neboli střed. Na spodní straně tělního terče se nacházejí ústa a dále také vakovitý vychlípitelný žaludek, z čehož vyplývá, že mohou trávit mimotělně. Dýchají žábrami. Na konci každého z ramen se nachází jednoduché miskovité očko. Ostnokožci všeobecně mají značnou regenerační schopnost těla (pokud hvězdici zůstane středový terč a alespoň jedno rameno, přežije), totéž platí i pro hvězdice. Mohou být nejrůznějších barev a dorůstat velikosti až 75 cm. Vyskytují se zejména v mořích s vyšším obsahem solí. Pohybuje se plazením. Nevím tedy, jestli byl na ledě vyšší obsah soli, ale vypadalo to přesně tak. Jenom ten vychlípitelný žaludek jsme neviděli. To všechno před zraky trenéra „A“ týmu, Nejvyšší opory Velkého kříže Dymáka a jeho syna Dymáka mladšího. No, nevím nevím, jaká bude autorita, až přijde na trénink píseckých juniorů. Já mám hodně plusových bodů, 2 asistence a vůbec, červenou jsem opět uhájil. Ještě výsledek-8:3. Kdo dával góly po mně nechtějte, nepamatuji si to.

22.01.2012